Systemy operacyjne

Microsoft ujawnił datę premiery Windows 11

przeczytasz w 2 min.

Spodobały ci się zapowiedzi Windows 11? Testowałeś wersje próbne i nowości szykowane przez Microsoft zrobiły na tobie dobre wrażenie? Jeśli tak, to musisz odnotować dzisiejszy komunikat.

Kiedy premiera Windows 11? Wszystko już jasne

Obecnie Windows 11 można testować w ramach programu Windows Insider. Sami zresztą nie mogliśmy sobie tego odmówić, dzięki czemu już jakiś czas temu przedstawialiśmy artykuł przybliżający część nowości oraz prezentujący pierwsze testy wydajności. Jeśli chodzi jednak o finalną wersję systemu (chociaż dla niektórych takie stwierdzenie będzie pewnie nadużyciem), producent dość ogólnie mówił o jesieni. Dziś zostało to sprecyzowane.

Premiera Windows 11, rozumiana jako rynkowy debiut systemu, odbędzie się 5 października. Sam producent wspomina tutaj, iż 11 listopada być może pasowałby ładnie pod względem oznaczeń, ale najwyraźniej nie uznano, że będzie to dla kogoś szczególnie istotne. I chyba słusznie.

Premiera Windows 11 nie tylko na nowych komputerach

Ważna jest tutaj za to nie tylko podana data, ale również dodatkowa wzmianka. Wcześniej producent sugerował, że w tym roku nadchodzący system pojawi się tylko na nowych komputerach. Teraz brzmi to nieco inaczej, ponieważ poza sprzętem z preinstalowanym Windows 11 wspomniano o jednoczesnym starcie aktualizacji.

Oczywiście będzie ona postępowała etapami, w związku z czym większość użytkowników Windows 10 faktycznie poczeka do przyszłego roku. Będą jednak również mniej liczni, którym Windows 11 zostanie oddany nieco szybciej. Zresztą, zapewne nie każdemu będzie równie śpieszno do omawianej aktualizacji, ale to już temat na inne rozważania.

Ujawnienie daty premiery zbiegło się z publikacją nowego materiału wideo promującego Windows 11. Co ciekawe, skupia się on na graczach. Znów przypomniano, że Windows 11 to najlepszy system Windows do gier. A przynajmniej takie są zapowiedzi, bo co do oceny to trzeba się jeszcze z tym wstrzymać.

Planujecie przesiadkę na Windows 11? Od razu gdy będzie to możliwe czy będzie to odwlekali?

Źródło: windows

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  11
  Windows 10 - system ostateczny, nie będzie innego.
  Micro$oft, koloryzowane.
  • avatar
   sn00p
   5
   Poczekam 6 miesięcy i kupię OEM na allegro...... Jeśli ten OS faktycznie będzie wart zainteresowania. Bo przecież nadal są w śród nas użytkownicy W7. Całkiem możliwe że 11 podzieli losy Visty i ME :)
   • avatar
    Dudi4Fr
    2
    Czyli 5 października wypuszczą ISO czy tylko aktualizacje w Windows update?

    Do tego ktoś wie czy klucz z 10-tki trzeba będzie "przebijać" na 11 przez tą aktualizacje, czy będzie można od razy robić czystą instalke podając klucz od 10?
    • avatar
     kalkulatorek
     1
     Za parę miesięcy te same numery co z win 7 i 10. Nowy directx, brak sterowników - no chociaż tutaj może nie wypalić. Rynek kart graficznych leży i kwiczy
     • avatar
      Andi2020
      0
      już się przesiadłem
      • avatar
       _taurus_
       -1
       Czasy swietnosci M$ minely razem z zakonczeniem supportu dla Windows XP x64, kolejne systemy to protezy wodotryski wirujace okienka, i tylko dlatego ze jestem zmuszony czasami uzyc w10 w pracy do upgrade f/w na urzadzeniach firm sfokusowanych tylko na M$ juz dawno pozbylbym sie tgeo os'u
       • avatar
        duzers
        -2
        Bez "never combine" i grupowania programów w menu start, nigdy tego chu....twa nie zainstaluje!
        • avatar
         greghostor
         -5
         Wszyscy to wiemy, że beta wyjdzie po 7 latach ... Nie ważne czy to jest to samo gówno. Trzeba zrobić system od zera. Siódemeczka chodzi aż miło. A to miał być ostatni system, ta zjebana 10.
         • avatar
          mgkiler
          0
          a kiedy ma być ten ostatni duży update do Windows 10?
          Coś pamiętam, że chyba ktoś mówił, że wrzesień, czy październik, ale nie wiem na pewno.
          Ma ktoś jakieś pewne informację?
          • avatar
           DarioSocjalista
           0
           Jestem ekspertem odnsystemow operacyjnych i oszczehan przed kupowaniem komputerów z Windows 11 w tum roku!
           Dopiero następne generacje procesorów intela bedon w 100%> wspierać wszystkie nowości Windows11!
           Obecne procesory się nie nadają do instalacji windowsa -11 o lepszej podsecsekac jeszcze rok!