Oprogramowanie

Windows 7 jednak bez nowego kernela

przeczytasz w 0 min.

Niedawno w sieci krążyły plotki, dotyczące tego, że w 2010 roku system Windows 7 ma dysponować zupełnie nowym, napisanym od nowa modularnym kernelem. Microsoft zaprezentował nawet ten kernel publicznie (jego kodowa nazwa to MiniWin) kilka miesięcy temu, pokazując iż zajmuje zaledwie kilkadziesiąt MB pamięci i sugerując, iż stanie się podstawą przyszłego systemu operacyjnego Windows. Atmosferę dodatkowo podgrzał Bill Gates, który w niedawnym wystąpieniu powiedział, że Windows 7 będzie mniej wymagający sprzętowo od Visty i zgodził się, że ta ostatnia jest zbyt zasobożerna.

Teraz okazuje się, że przyszła wersja systemu operacyjnego Microsoftu będzie jednak oparta na kernelu Visty, oczywiście zmodyfikowanym i zoptymalizowanym. W efekcie Windows 7 powinien być mniej wymagający sprzętowo od Visty, jednak różnice nie będą tak dramatyczne jak wówczas, gdyby zastosowano tworzony od podstaw kernel MiniWin.


Jest też druga strona medalu – do czasu premiery Windows 7, komputery będą znacznie szybsze niż dzisiaj, prawdopodobnie więc nie będziemy już wtedy mieli do czynienia z takimi problemami wydajnościowymi, z jakimi dzisiaj zmaga się wielu użytkowników Visty.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login