Gry

Na to czekali fani rajdów. WRC 9 wjeżdża do sklepów

przeczytasz w 1 min.

Dziś premiera WRC 9 – najnowszej gry poświęconej rajdowym mistrzostwom świata. To jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza produkcja z tej kategorii od lat.

Dziś premiera WRC 9 – perełki dla miłośników rajdów

Dziesiątki rajdów i setka odcinków specjalnych, komplet samochodów z WRC, WRC 2 i WRC J plus 15 klasycznych modeli, a do tego wiele różnych trybów rozgrywki – dla jednego i wielu graczy. To wszystko czeka na nas w WRC 9 – stworzonej przez KT Racing grze, która od dziś jest dostępna na PlayStation 4, Xbox One oraz PC (za pośrednictwem Epic Games Store).

WRC 9 screen 1

Na potrzeby tej nowej odsłony twórcy postarali się o jeszcze bardziej realistyczną fizykę oraz ładniejszą oprawę wizualną i przeprojektowane odgłosy silników. Dodali też trzy rajdy (Kenia, Japonia i Nowa Zelandia) oraz kilkadziesiąt odcinków specjalnych. Pojawiły się też dwa nowe tryby: liga i współpraca. 

Zobacz premierowy zwiastun WRC 9 – oficjalnej gry rajdowych mistrzostw świata:

Pierwsze recenzje WRC 9 – wyłącznie pozytywne. To kolejny krok naprzód

Przez lata ta seria nie cieszyła się szczególnie dużym uznaniem – ani wśród recenzentów, ani wśród „cywilnych” graczy. Wydana w ubiegłym roku „ósemka” była jednak wreszcie solidną propozycją, a w tym roku jest jeszcze lepiej. WRC 9 zbiera bardzo dobre oceny, wśród których przeważają ósemki, ale nie brakuje nawet dziewiątek. 

Świetna mechanika jazdy, długa lista dostępnych tras i samochodów, przyjemna dla oka i ucha oprawa audiowizualna oraz szeroki wybór trybów dla jednego gracza (na czele z niezwykle rozbudowaną karierą), jak i wielu graczy – to tylko niektóre z cech, za które chwalony jest ten tytuł. 

WRC 9 screen 2

Oto pierwsze oceny gry WRC 9: 

 • GameSpew – 9,0/10
 • God is a Geek – 8,0/10
 • PlayStation Universe – 9,0/10
 • Push Square – 8,0/10
 • Screen Rant – 8,0/10
 • Shacknews – 8,0/10
 • TheSixthAxis – 8,0/10
 • Vandal – 7,7/10
 • Xbox Achievements – 8,0/10

Przyznasz chyba, że oceny wyglądają nieźle. Skusisz się?

Źródło: Nacon, Metacritic

Czytaj dalej o grach samochodowych: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  blebIeble
  3
  Rally Championship. Niezapomniane przeżycia.

  50 kilometrowa trasa i prędkość 60 na godzinę bo silnik na wykończeniu. Byle dojechać do mety.

  10 metrów przed metą padł. Na luzie staną metr przed metą.
  • avatar
   pablo11
   2
   Skusze się, gdy trochę stanieje. Gry wyścigowe nie są na tyle rewolucyjne i dość szybko tanieją, więc średnio opłaca się je kupować po cenie premierowej. Seria WRC jest chyba najlepiej gameplayowo rozwiązana. seria Dirt powinna sie uczyć.
   • avatar
    ghost666
    0
    Model jazdy tak samo słaby jak w poprzedniej części, czy poprawili go w końcu? Pomimo świetnej kariery i wielu trybów gry, nie byłem w stanie grać w to dłużej właśnie przez skopany model jazdy. Dla mnie wzorem jest ten z Dirt Rally 2.