Ciekawostki

Radykalny krok Apple wobec Rosji

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple wstrzymała dziś sprzedaż swoich produktów w Rosji. Internetowy sklep Apple Store został zamknięty. Co więcej, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Ukrainy, ograniczone zostały niektóre funkcje aplikacji Mapy.

Apple ogranicza działalność w Rosji

Warto przypomnieć, że pod koniec poprzedniego tygodnia wicepremier Ukrainy napisał do Tima Cooka list, w którym apelował o odcięcie Rosji od produktów i usług firmy Apple.

W oświadczeniu dostarczonym przez Apple do redakcji serwisu BuzzFeedNews przeczytać można, że firma wstrzymała eksport swoich produktów do Rosji.

Co więcej, w aplikacji Mapy wyłączone zostały funkcje dotyczące informacji o ruchu drogowym oraz zdarzenia na żywo, w ramach których wyświetlane są powiadomienia o zamknięciu dróg czy o wypadkach.

Funkcje te wyłączono jednak na terenie Ukrainy, a nie Rosji, ponieważ ogólnodostępne informacje na temat natężenia ruchu mogłyby być wykorzystane przeciwko obywatelom zaatakowanego kraju.

Warto dodać, że w oświadczeniu poinformowano także, iż w App Store poza Rosją nie są już dostępne kontrolowane przez Kreml serwisy informacyjne RT News i Sputnik News.

Apple nie obsługuje także głównych rosyjskich banków, więc ich klienci nie mogą korzystać z usługi Apple Pay.

Warto przypomnieć, że we wspomnianym na początku liście, Fedorow apelował także o zablokowanie dostępu do App Store, ale póki co Apple nie zdecydowało się na taki krok.

Źródło: MacRumors, BuzzFeedNews

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  5
  A tym czasem handlarze ludźmi już grasują na granicy Polsko-Ukraińskiej. Już mamy pierwsze ataki nożowników z tego tłumu który przybył (bo to nie tylko kobiety i dzieci z Ukrainy). Polskie władze skapitulowały i wpuszczają dosłownie wszystkich bez żadnej kontroli. Nie ma nawet testów na C19, podczas gdy Polak chcący iść do szpitala musi nadal zrobić test.
  Nikogo to nie dziwi? Wszyscy jak stado baranów biegną gdzie im propaganda karze? Wkrótce w Polsce będzie o wiele mniej bezpiecznie niż na Ukrainie, gdy władze Rosji i Ukrainy się dogadają (negocjacje trwają). Nie dziwi wasz, że nawet nocą nie ma zaciemnienia w miastach na Ukrainie? Widział ktoś kiedyś takie cuda na wojnie?
  • avatar
   Adrianwo
   0
   Brawo! Jeszcze zabić Putina i będzie wszystko dobrze!!!