Gry

Kolejny wielki sukces Polaków. Już nie tylko Wiedźmin

przeczytasz w 2 min.

Przedstawiciele studia Techland pochwalili się wynikami sprzedaży serii Dying Light. I szczerze mówiąc, mają czym.

30 mln nabywców gier z serii Dying Light

4 lutego minie rok od premiery Dying Light 2 Stay Human. Na chwilę przed tym wydarzeniem Techland może świętować nie lada sukces, a mianowicie przekroczenie bariery 30 mln sprzedanych egzemplarzy. Dotyczy to obydwu gier z tej serii, a więc również pierwszego Dying Light. Do serii Wiedźmin jeszcze sporo brakuje, ale również Dying Light można już określać chlubą polskiego gamingu.

„Wspaniałe wyniki mówią same za siebie i potwierdzają sukces marki Dying Light. Mogliśmy osiągnąć to jedynie dzięki wspaniałej społeczności. Chciałbym skorzystać z tej okazji by podziękować wszystkim jej członkom za okazane wsparcie. Mamy ambitne plany, by nie tylko rozwijać i tworzyć nową zawartość do gry, ale chcemy również trafić do innych mediów i obszarów rozrywki.” - Oleg Klapovskiy, Chief Publishing Officer w Techland

Urodziny Dying Light 2 Stay Human z promocją i nie tylko

Mimo pewnym kłopotów na stracie związanych między innymi z review bombingiem, bardzo szybko stało się jasne, że Dying Light 2 Stay Human zostanie zapisany na konto sukcesów wrocławskiej ekipy. Koszty produkcji zwróciły się już po miesiącu, a więc od dawna projekt przynosi zyski.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup Dying Light 2 Stay Human, jest dobra okazja poszerzyć kolekcję o ten tytuł. Przygotowano bowiem promocję i to kuszącą, aktualnie Dying Light 2 Stay Human oferowany jest 50% taniej.

Techland zebrał wiele ciepłych komentarzy za wieloletni rozwój Dying Light i wiele wskazuje na to, że przy dwójce może być podobnie. Przez pierwszy rok obecności na rynku dostała sporo dodatkowej zawartości oraz poprawek i na tym wcale nie koniec. Rozkład jazdy? Ten na 2023 rok możecie zobaczyć na poniższej infografice. Kulminacyjnym punktem będzie premiera drugiego dużego DLC. O pierwszym, Bloody Ties, mogliście poczytać więcej w naszej recenzji. No chyba, że macie je już na stanie.

Dying Light 2 Stay Human
Kliknij, aby rozwinąć i powiększyć.

Wedle wcześniejszych deklaracji, Dying Light 2 Stay Human może liczyć na 5-letnie wsparcie. Planujecie zakup tej gry czy może już to zrobiliście? Jeśli tak, jakie macie wrażenia?

Źródło: Techland

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymcio30
  4
  Fabuła ok ale brzydota tej gry mnie odrzuciła. Efekty RT to tylko próba przykrycia słabych tekstur i mało szczegółowych elementów otoczenia
  • avatar
   Mrmbr
   3
   Nie tak dobra i długa jak jedynka, ale i tak niezła.
   • avatar
    bankaigoku
    2
    Bo Techland to "okuratna, sprawiedliwa firma i tak dalej i tak dalej". Poprawność polityczna i parytety chciałyby się tam zagościć, tak jak w pewnym innym wielkim polskim studiu, ale nie dla psa kiełbasa. Inaczej mówiąc, wiedzą, iż ich zadaniem jest dostarczanie odbiorcom jak najlepszych gierek, a nie skupianie się na wiadomo czym. Żeby tylko te choróbsko ich nie dopadło z czasem.