Konsole do gier

Xbox z napędem od Sony?

przeczytasz w 0 min.

Serwis CDRinfo.com i Financial Times donoszą jakoby Microsoft już od jakiegoś czasu negocjował z Sony kwestie wprowadzenia napędu Blu-ray do konsoli Xbox 360. Pierwsze tego typu pogłoski przedstawił wpływowy dziennik ekonomiczny Financial Times. Wydaje się, że nawet w obliczu gdy Microsoft i Sony konkurują ze sobą o rynek konsol, kwestia użycia napędów HD nie może stanowić tematu zamkniętego.

Zwrot Microsoftu w kierunku Blu-ray był do przewidzenia gdy okazało się, że Toshiba rezygnuje z dalszego wspierania nośnika HD-DVD. Przypomnijmy, że firma produkowała zewnętrzne napędy do konsoli Xbox 360, które służyć miały użytkownikom do odtwarzania tego typu filmów – jeden z napędów
trafił do naszej redakcji w chwili gdy Japończycy ogłosili koniec HD-DVD.

Teraz okazuje się, że Xbox 360 nie może pozostać na lodzie. Z wypowiedzi Steve'a Ballmera wynika, że Microsoft planuje podjęcie konkretnych działań, które w wyważony sposób będą wspierać technologię Blu-ray. Firma reaguje na zmiany i należy spodziewać się, że konsola Xbox 360 zostanie dostosowana do nowych realiów.


Opinia Ballmera brzmi dosć enigmatycznie ale wszystko wskazuje na to, że Microsoft będzie musiał podjąć współpracę z konkurentem. Co zabawne, w efekcie końcowym zapewne zyska zarówno Sony jak i Microsoft. Ciągu dalszego należy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login