Konsole do gier

Xbox z napędem od Sony?

przeczytasz w 0 min.

Serwis CDRinfo.com i Financial Times donoszą jakoby Microsoft już od jakiegoś czasu negocjował z Sony kwestie wprowadzenia napędu Blu-ray do konsoli Xbox 360. Pierwsze tego typu pogłoski przedstawił wpływowy dziennik ekonomiczny Financial Times. Wydaje się, że nawet w obliczu gdy Microsoft i Sony konkurują ze sobą o rynek konsol, kwestia użycia napędów HD nie może stanowić tematu zamkniętego.

Zwrot Microsoftu w kierunku Blu-ray był do przewidzenia gdy okazało się, że Toshiba rezygnuje z dalszego wspierania nośnika HD-DVD. Przypomnijmy, że firma produkowała zewnętrzne napędy do konsoli Xbox 360, które służyć miały użytkownikom do odtwarzania tego typu filmów – jeden z napędów trafił do naszej redakcji w chwili gdy Japończycy ogłosili koniec HD-DVD.

Teraz okazuje się, że Xbox 360 nie może pozostać na lodzie. Z wypowiedzi Steve'a Ballmera wynika, że Microsoft planuje podjęcie konkretnych działań, które w wyważony sposób będą wspierać technologię Blu-ray. Firma reaguje na zmiany i należy spodziewać się, że konsola Xbox 360 zostanie dostosowana do nowych realiów.

Opinia Ballmera brzmi dosć enigmatycznie ale wszystko wskazuje na to, że Microsoft będzie musiał podjąć współpracę z konkurentem. Co zabawne, w efekcie końcowym zapewne zyska zarówno Sony jak i Microsoft. Ciągu dalszego należy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!