Aplikacje mobilne

Zapłacisz za oglądanie TikToka. Twórcy pracują nad systemem opłat

przeczytasz w 1 min.

Twórcy treści na TikTok mają otrzymać możliwość pobierania opłat za dostęp do filmów. Źródła mówią o kwocie rzędu 1 dolara amerykańskiego za jeden materiał.

Jak donosi portal The Verge, powołując się na The Information, TikTok ma właśnie pracować nad wprowadzeniem zupełnie nowych funkcji w aplikacji, które docelowo zwiększą popularność platformy. Największym zaskoczeniem ma być natomiast wprowadzenie opłat za oglądanie wybranych filmów.

Zapłać, to obejrzysz film na TikToku

Doniesienia, o których mówi The Information dotyczące oferowania ekskluzywnych treści w ramach opłaty nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez TikToka. Raport jednak zakłada, że platforma zamierza sprzedawać dostęp do wybranych i ekskluzywnych filmów w cenie 1 dolara amerykańskiego lub kwotę ustaloną indywidualnie przez twórcę.

Rozwiązanie polegające na sprzedawaniu dostępu do ekskluzywnych treści rozprzestrzenia się na coraz szerszą skalę w przypadku aplikacji mobilnych (w USA, w 2022 r., Instagram rozpoczął program pilotażowy udostępniania postów subskrybentom).

TikTok chce zwiększyć zarobki twórców

Zainteresowanie TikTokiem wprawdzie jest wysokie, a aplikacja bez zmian utrzymuje się na szczytach najpopularniejszych aplikacji w Google Play oraz Apple AppStore, ale właściciele platformy zamierzają jeszcze bardziej ugruntować swoją pozycję na rynku aplikacji społecznościowych. Właśnie z tego powodu wkrótce ma pojawić się opcja publikowania filmów dostępnych w ramach opłaty.

Potencjalny zarobek ma skłonić większą liczbę twórców do publikowania nowych treści - w tym również potencjalnie płatnych. Dodatkowo TikTok testuje właśnie zmieniony fundusz dla twórców (we Francji i Brazylii), z którego autorom wypłacane są zarobki za najpopularniejsze filmy. The Information donosi też, że właściciele platformy mogli wcześniej rozważać podniesienie wymagań, które uprawniają do pobierania zarobków z funduszu do 100 tys. obserwujących, ale też nagrodzenie autorów dłuższych (do 10 minut) filmów.

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bbkr_pl
  17
  Blad tlumaczenia? Nie powinno byc "Zaplaca Ci za ogladanie TikToka"?
  • avatar
   Sander Cohen
   14
   No i dobrze. Chora aplikacja ogłupiająca ludzi. Niech ten syf padnie.
   • avatar
    sajmonek
    11
    Nie zapłacę bo nie instaluję upośledzonych aplikacji z upośledzonymi użytkownikami.
    • avatar
     Monolit
     4
     Je..em śmiechem :))
     • avatar
      antytalent
      2
      I znajdą się głupki co będą za to płacić. Jest taki patol nazywa się życiński, występuje na galach mma. Poza tym pijak,menel i troglodyta. Na swoim kanale YouTube przewraca się pijany jak stodoła. A debile wysyłają mu pieniądze. Widziałem jak jakiś idiota wpłacił mu 8 tys. Naprawdę świat jest pełen imbecyli. Za tic tok też zapłacą.
      • avatar
       topiq
       2
       Nic nie zapłacę, bo nie oglądam tego guana.
       • avatar
        FunkyKoval
        2
        Zróbcie całe to g.... płatne bo mi dzieciaki demoralizuje i robi z nich kaleki umysłowe. Najlepiej gdyby sam dostęp już kosztował milion.
        • avatar
         Wik-Mar
         -2
         Mam tylko TikToka, jak wprowadzą opłaty, to wylatuje tak jak Facebook i Instagram
         • avatar
          piomiq
          0
          .
          • avatar
           Kasuja Wpisy Automatem
           0
           hehe, świetna informacja. Elon, kupuj też fejsbóka, 1usd za obejrzeie jednego posta :)
           • avatar
            studionti
            0
            Pobiorą automatycznie z konta, po przypadkowo odwiedzonym filmiku :)
            • avatar
             Janisz
             0
             Tik tok?? To to samo co snapcośtam i instcośtam i twicośtam, fcośtam - nie zapłacę... Wystarczy mi jeden pasożyt na G w telefonie, ale to prawie jak symbiot - też coś z tego mam...
             • avatar
              PerfectDAY
              0
              Czyli zamierzają zrobić coś w stylu onlyfans...
              • avatar
               Kapitan Jawor
               0
               Nie zapłacę. Nie używm tego chłamu!