Internet

Zmiany klimatyczne w logo Google

przeczytasz w 1 min.

Logo Google zostało dziś zastąpione przez zdjęcia, prezentujące zmiany klimatyczne na przestrzeni lat. W ten sposób właściciel wyszukiwarki internetowej świętuje Dzień Ziemi 2022.

Zmiany klimatyczne w miejscu logo Google

Zmiany klimatyczne nie od dziś są jednym z największych problemów na naszej planecie. Naukowcy nie pozostawiają w tym kontekście złudzeń: albo je spowolnimy, albo czeka nas bardziej lub mniej dosłownie rozumiana apokalipsa. Już dziś określają to wszystko mianem katastrofy klimatycznej: wzmożona emisja gazów cieplarnianych i zdecydowanie za szybko rosnąca temperatura przyczyniają się do topnienia lodowców i podniesienia poziomu wód, ale też wyjątkowo gwałtownych zjawisk pogodowych, często niespotykanych wcześniej na danych szerokościach geograficznych. 

Google klimat

Świadoma tego wszystkiego jest firma Google, która w Dniu Ziemi 2022 postanowiła zastąpić swoje logo na stronie wyszukiwarki poklatkową animacją. To seria zdjęć, pokazujących efekty zmian klimatycznych. A właściwie: serie zdjęć – co kilka godzin kolekcja będzie się bowiem zmieniać, aby pokazać, że katastrofa jest rzeczywista i wyraźnie widoczna w wielu różnych lokalizacjach. Konkretnie będą to: topniejący lodowiec na Kilimandżaro, topniejący lodowiec na Grenlandii, wybielająca się Wielka Rafa Koralowa czy niszczejący i zmniejszający swą powierzchnię Park Narodowy Harzu w Niemczech. 

Co firma Google robi dla klimatu?

Firma Google wykorzystuje też ten dzień, aby zwrócić uwagę na to, co sama robi dla klimatu. To przede wszystkim ograniczenie emisji (i plan osiągnięcia zerowej emisji netto do 2030 roku), rozwój technologii związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i usuwaniem węgla, ułatwianie wyszukiwania punktów recyklingu i tras rowerowych oraz liczne programy edukacyjne i charytatywne. Najnowszym projektem jest natomiast Data Commons – open-source’owa platforma z danymi dotyczącymi klimatu, emisji, plonów, ale też żywności, zdrowia czy miejsc schronienia. 

Źródło: Google Blog Polska, informacja własna

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  13
  Nie ma żadnych zmian klimatu, klimatolodzy poprostu nie oglądali filmików na youtube które udowadniają ze to nie prawda :) Jak w filmie "Nie patrz w górę" ludzkość się sama zaorze przez swoja głupotę.
  • avatar
   GOZER
   11
   Zmiany klimatu to fakt. Tak jak ewolucja organizmów roślin i zwierząt coraz bardziej odpornych na nasze pascycydy. Ale faktem jest także że władza ma to gdzieś
   • avatar
    Teodor
    3
    Mamy czyściutkie ręce, że tak napiszę, a winni są oni, tylko nie my. To nie nasze oprogramowanie zmusza do wymiany sprawnych urządzeń...
    • avatar
     marshall84ck
     1
     niech pokażą to samo tylko z Grenlandią...
     • avatar
      MokryN
      0
      Ten film został nagrany na innej planecie: https://www.youtube.com/watch?v=_38JDGnr0vA Dlaczego? Przecież nasza wygląda tak jak Google nam mówi. (Ten tez: https://www.youtube.com/watch?v=c8aFcHFu8QM)
      • avatar
       carolineczechovsky
       0
       Zmiany klimatyczne są rzeczą potwierdzoną naukowo. możemy je również obserwować na własnych oczach. Jednak większość dobrego, co w tej sprawie można zrobić - to działalność wszelkich korporacji i rządów, które nie oszukujmy się - w większości są nastawione na zysk, a nie na dobro ogółu. Natomiast, w naszych rękach również pozostaje działanie. Chodzi o dobre, rozsądne wybory każdego dnia. Nie chodzi od razu o rezygnację z mięsa, ale może zmiejszenie jego ilości będzie dobre dla naszej Planety i dla zdrowia? :) Nie zapychanie internetu niepotrzebnymi danymi (internet też potrzebuje generatorów), spacer do pracy raz w tygodniu, zamiast auta. Nie trzeba od razu niewiadomo jakich wyrzeczeń. Chodzi o dobre wybory każdego dnia, dla dobra nas wszystkich. :)
       • avatar
        pawluto
        0
        Ale gdzie te zmiany klimatu7 ??? Napewno nie w Polsce.
        22 kwietnia a temperatura 11 stopni...
        Gdzie te ocieplenie klimatu bo nie zauważyłem !
        Chyba tylko w mediach i filmach hollywood...
        • avatar
         Marek1981
         -1
         Zaczynam się martwić o poziom intelektualny społeczeństwa... Zmiany klimatyczne są były i będą, to naturalne.Łączenie to z co2 to jakby być imbecylem. No ale na głupich baranach się najwięcej zarabia. Jak wytłumaczą fakt że temperatura ziemi nie wzrasta a powoli spada. No ale tępaki uwierzą że to ich wina a nie chciwych korporacji co wprowadziły plastik jako tworzywo ekologiczne, produkty fit bez tłuszczu (zastąpiono słodzikami co powodują większą otyłość) żarówki energooszczędne. Zresztą według tych specjalistów ziemia już od 5lat byłaby niezdatna do życia przez działalność człowieka.
         • avatar
          tokacz
          -1
          globalne ocipienie. Zmiany klimatyczne wynikają z działalności słońca, na które nie mamy żadnego wpływu.
          • avatar
           CocoJumboIDoPrzodu
           -6
           Wkorzaja mnie te ekolodzy. Tylko straszą i chcą wszystkiego zakazywać.
           Palić w piecu węglem nie można, mięsa jesc nie można, odstrzału dzikiej zwierzyny które w lasach jest za dużo nie można, drogi wybudować nie można bo na przeszkodzie jest legowisko ślimaków.
           Żeby taki eko palant mi zakazazywal mięsa nie jest? A spieprzaj dziadu! Ja się nie wtrącam do tego że żresz trawę! Jak chcesz żreć trawę to żryj ale od mojego talerza wara! Dla mnie kotlet, golono, schabowy, pieczona kiełbasa, parówki , pieczeń, stek itd to podstawa i nie zrezygnuje z tego! A jak dalej będziesz mnie zmuszać to jedzenia trawy to cie tak załatwię ze cie rodzona matka nie pozna!!!!
           • avatar
            daneel3
            0
            Kolejna propaganda w wydaniu Google