Laptopy

Jak łatwo synchronizować pliki z głównym PC

przeczytasz w 1 min.

Mając dostęp do internetu na netbooku i komputerze głównym, możesz skorzystać z serwisu Dropbox. Wystarczy że się zarejestrujesz, pobierzesz program i zainstalujesz go na obydwu komputerach. Następnie wprowadź swój login na każdym z nich i będziesz mógł synchronizować 2 GB danych za darmo.

Działanie programu jest bardzo proste: klikasz na jego ikonkę znajdującą się w zasobniku systemowym, wybierasz "Open Dropbox Folder" i przenosisz tam plik, który chcesz zsynchronizować. Wówczas możesz z nim pracować (np. z dokumentem Worda), a zmiany będą się zapisywać na dyskach obydwu komputerów. Warunkiem jest tylko dostęp do internetu.

Użytkownicy niemający stałego dostępu do internetu na dwóch komputerach muszą zadowolić się bardziej czasochłonną metodą. Pozostaje im zakup szybkiego pendrive'a, na którym będą mogli przenosić pliki.

Sugestia: jeśli zamierzasz synchronizować duże pliki, warto skorzystać z pendrive'a nawet wtedy, gdy masz połączenie do internetu na dwóch komputerach. Będzie szybciej. Chyba że jesteś w podróży i do drugiego komputera dzielą cię setki kilometrów - wówczas lepiej skorzystać jednak z Dropboksa.