Monitory

Dołączone oprogramowanie. Podsumowanie. Ocena

przeczytasz w 6 min.

Do monitorów dołączono płyty z oprogramowaniem. Najważniejsze rzeczy, które można na nich znaleźć to HP Display Assistant, Pivot Pro oraz pełna instrukcja obsługi w formacie PDF.

Gwoździem programu jest HP Display Assistant, umożliwiający łatwą konfigurację większości najważniejszych ustawień monitora, takich jak jaskrawość, kontrast, czy temperatura kolorów. Pozwala on również na zapisywanie przygotowanych ustawień i późniejszy łatwy do nich dostęp. Oprogramowanie ma ciekawą funkcję Theft Deterrence, po której aktywacji monitor przy włączaniu będzie wymagał podania kodu PIN.

Display Assistant w pełnej krasie

Na płycie dołączonej do LP2465 jest jest też Pivot Pro, dość proste narzędzie, które pozwala na łatwe i szybkie obrócenie obrazu. Pomocne, choć trochę zbędne - większość współczesnych sterowników dodawanych do kart graficznych dysponuje podobną funkcjonalnością.

Szybki dostęp do konfiguracji monitora z poziomu pulpitu...

...i zasobnika systemu Windows.


Podsumowanie

Pojedynek dwóch 24-calowych paneli wygrywa HP LP2465 z matrycą S-PVA. Ma ostrzejszy obraz od swojego tańszego brata, wierniejsze odwzorowanie kolorów i wyraźnie lepsze kąty widzenia. Jednak i w2408 nie jest pozbawiony plusów. Jest tańszy, ma ładniejszy design i odblaskowy ekran. W obliczu nienajlepszej ostrości moim zdaniem średnio nadaje się do pracy, za to świetnie sprawdzi się w zadaniach rozrywkowych, takich jak gry i filmy, tym bardziej, że wyświetla żywsze kolory.

HP LP2465 z matrycą S-PVA jest z kolei dobry, wszechstronny i w dobrej cenie. Po krótkim zastanowieniu postanowiliśmy przyznać mu nasze redakcyjne wyróżnienie. Testowany przeze mnie HP to naprawdę dobry pretekst, aby na własnej skórze przekonać się o zaletach matrycy S-PVA i rozdzielczości 1920x1200. Co prawda zdarza mu się w niektórych sytuacjach nadmiernie smużyć, ale świetnie odwzorowane kolory, podświetlenie i ostrość obrazu rekompensują tę drobną wadę z nawiązką.

  • 24" LCD HP w2408 (TN) orientacyjna cena: 2200 zł
  • 24" LCD HP LP2465 (S-PVA) orientacyjna cena: 2450 zł

Podsumowanie: HP LP2465 (PVA)
 
zastosowanie monitora
do prac graficznych, biura, gier i filmów
jasność:
5
kontrast:
5
kolory:
5
równomierność:
5
kąty:
5
czas reakcji:
4
jakość wykonania
5
ogólnie jakość obrazu
5
ergonomia
5
Ogólna ocena

super

benchmark poleca!
 

Podsumowanie: HP w2408 (TN)
 
zastosowanie monitora
do gier i filmów
jasność:
5
kontrast:
3
kolory:
4
równomierność:
3
kąty:
4
czas reakcji:
4
jakość wykonania
4
ogólnie jakość obrazu
3
ergonomia
4
Ogólna ocena
zadowalający

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!