Monitory

Dołączone oprogramowanie. Podsumowanie. Ocena

przeczytasz w 5 min.

Do monitorów dołączono płyty z oprogramowaniem. Najważniejsze rzeczy, które można na nich znaleźć to HP Display Assistant, Pivot Pro oraz pełna instrukcja obsługi w formacie PDF.

Gwoździem programu jest HP Display Assistant, umożliwiający łatwą konfigurację większości najważniejszych ustawień monitora, takich jak jaskrawość, kontrast, czy temperatura kolorów. Pozwala on również na zapisywanie przygotowanych ustawień i późniejszy łatwy do nich dostęp. Oprogramowanie ma ciekawą funkcję Theft Deterrence, po której aktywacji monitor przy włączaniu będzie wymagał podania kodu PIN.

Display Assistant w pełnej krasie

Na płycie dołączonej do LP2465 jest jest też Pivot Pro, dość proste narzędzie, które pozwala na łatwe i szybkie obrócenie obrazu. Pomocne, choć trochę zbędne - większość współczesnych sterowników dodawanych do kart graficznych dysponuje podobną funkcjonalnością.

Szybki dostęp do konfiguracji monitora z poziomu pulpitu...

...i zasobnika systemu Windows.


Podsumowanie

Pojedynek dwóch 24-calowych paneli wygrywa HP LP2465 z matrycą S-PVA. Ma ostrzejszy obraz od swojego tańszego brata, wierniejsze odwzorowanie kolorów i wyraźnie lepsze kąty widzenia. Jednak i w2408 nie jest pozbawiony plusów. Jest tańszy, ma ładniejszy design i odblaskowy ekran. W obliczu nienajlepszej ostrości moim zdaniem średnio nadaje się do pracy, za to świetnie sprawdzi się w zadaniach rozrywkowych, takich jak gry i filmy, tym bardziej, że wyświetla żywsze kolory.

HP LP2465 z matrycą S-PVA jest z kolei dobry, wszechstronny i w dobrej cenie. Po krótkim zastanowieniu postanowiliśmy przyznać mu nasze redakcyjne wyróżnienie. Testowany przeze mnie HP to naprawdę dobry pretekst, aby na własnej skórze przekonać się o zaletach matrycy S-PVA i rozdzielczości 1920x1200. Co prawda zdarza mu się w niektórych sytuacjach nadmiernie smużyć, ale świetnie odwzorowane kolory, podświetlenie i ostrość obrazu rekompensują tę drobną wadę z nawiązką.

  • 24" LCD HP w2408 (TN) orientacyjna cena: 2200 zł
  • 24" LCD HP LP2465 (S-PVA) orientacyjna cena: 2450 zł
Podsumowanie: HP LP2465 (PVA)
 
zastosowanie monitora
do prac graficznych, biura, gier i filmów
jasność:
5
kontrast:
5
kolory:
5
równomierność:
5
kąty:
5
czas reakcji:
4
jakość wykonania
5
ogólnie jakość obrazu
5
ergonomia
5
Ogólna ocena

super

benchmark poleca!
 
Podsumowanie: HP w2408 (TN)
 
zastosowanie monitora
do gier i filmów
jasność:
5
kontrast:
3
kolory:
4
równomierność:
3
kąty:
4
czas reakcji:
4
jakość wykonania
4
ogólnie jakość obrazu
3
ergonomia
4
Ogólna ocena
zadowalający

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login