Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Nvidia G-Sync

Nvidia G-Sync

Jedną z najważniejszych cech monitora Acer XB270HU jest obecność technologii G-Sync stworzonej przez firmę Nvidia. Eliminuje ona najważniejsze bolączki graczy i znacząco poprawia płynność w grach.

Jak to osiągnięto? Poprzez synchronizację karty graficznej i monitora, która likwiduje zjawisko zwane tearingiem (rozrywaniem ekranu) oraz zmniejszeniem opóźnienia sygnału (input-lagu).

Zastosowanie G-Sync sprawia, że znacznie poprawia się płynność w grach. Więcej na temat tej technologii możesz przeczytać w artykule Nvidia G-Sync w praktyce.

Płynny ruch

Oprócz G-Sync, w monitorze zastosowano jeszcze kilka dodatkowych rozwiązań, które sprawiają, że wyświetlany obraz jest wyjątkowo płynny. Przede wszystkim jest to odświeżanie obrazu z częstotliwością 144 Hz oraz technologia ULMB (Ultra Low Motion Blur). Nawet przy dynamicznej rozgrywce i intensywnych scenach akcji obraz pozostaje ostry i wyraźny.

Acer ComfyView

Acer ComfyView

To z kolei technologia mająca na celu zmniejszenie zmęczenia oczu. Osiągnięte to jest dzięki poprawie stabilizacji obrazu przez zmniejszenie jego drgań oraz redukcję odblasków.