Tablety

Granie w gry

przeczytasz w 1 min.

Tutaj tak naprawdę nie musimy się rozpisywać – iPad 2 to elita wśród tabletów pod względem przydatności do gier. Dwurdzeniowy procesor (2x 1 GHz) połączony z układem graficznym o wysokiej wydajności (PowerVR SGX543MP2), sporą ilością RAM-u oraz dużym wyświetlaczem nadaje się idealnie do pełnienia roli mobilnej konsoli do gier.

Gry 3D to jedna z niewielu okazji, w czasie której zauważyć możemy różnicę w wydajności między iPadem 1 a 2. W czasie testów nie natrafiliśmy na żadną grę 3D, w której grafika lagowałaby choćby przez chwilę. Wszystkie gry, aplikacje i przede wszystkim sam system operacyjny zoptymalizowane są w stopniu o wiele wyższym niż ma to miejsce w grach na peceta.

Jak wygląda granie w gry na iPadzie najlepiej pokazują poniższe filmy:

Sprawność przeglądarki WWW

SunSpider JavaScript
[ms] mniej = lepiej

Apple iPad 2 2053
Samsung Galaxy Tab 7634
Apple iPad 8414

Test polega na renderowaniu stron z dużą ilością JavaScriptu.

Jak widać dwurdzeniowy procesor i większa ilość RAM-u oraz poprawiony silnik Nitro JavaScript wpłynęły bardzo pozytywnie na wydajność iPada 2. Wynik przez niego osiągnięty jest około czterokrotnie lepszy niż ten notowany przez iPada 1 i Galaxy Taba.

Ciekawostki

Jak wiadomo iPad ma dotykowy ekran, więc w większość gier grać będziemy dotykając jego powierzchni. Komfort takiej obsługi jest zazwyczaj bardzo wysoki, ale tak naprawdę jest to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Z pewnością znajdzie się sporo osób, dla których okaże się to niezbyt wygodne.

Dla nich właśnie stworzono specjalne joysticki, które potrafią się (dosłownie) przyssać do gładkiej powierzchni ekranu i pozwalają przejąć bardziej fizyczną kontrolę nad grami.