Płyty główne

To jest dobre! I trochę drogie.

przeczytasz w 2 min.

ASUS ROG Crosshair VI HERO to jedna z tych płyt, do których trudno się przyczepić - nawet jeśli się tego chce. Bardzo dobre wyposażenie, świetne możliwości i cieszący oko design robią swoje. Gdyby cena była nieco niższa, z pewnością mielibyśmy super produkt.

Mamy tu podzespoły dobrej jakości, szybkie gniazdko M.2 (i drugie do modułu Wi-Fi), mnóstwo portów USB (w tym oczywiście 3.1 typu A i C), dobre audio, wsparcie dla SLI i CFX... no i podświetlenie Aura Sync LED.

Na uwagę zasługują również możliwości OC. Oczywiście procesory Ryzen w warunkach domowych zwykle podkręcimy do około 4 GHz, ale producent zadbał o to, by było to jak najmniej problemowe. Mamy tu gniazdka zasilania 1x8 i 1x4-pin i solidną sekcję zasilania. W momencie testów nie było jeszcze aktualizacji AGESA do lepszej obsługi RAM, a pomimo tego płyta radziła sobie świetnie z pamięciami nie opartymi na układach Samsung B-die. Nawet jeśli nie jesteś "obcykany" w podkręcaniu, to sprawę załatwią za ciebie profile OC.

Ciekawostka: płyta jest - uwaga - przyjazna dla druku 3D. Co to znaczy? Otóż dedykowane uchwyty 3D na PCB umożliwiają montaż części z drukarki 3D. Hm. Przykładowe projekty 3D można pobrać ze strony producenta.

ASUS ROG Crosshair VI HERO ucieszy każdego entuzjastę, zwłaszcza takiego zainteresowanego podkręcaniem. Owszem, cena tej płytki mogłaby być nieco niższa. Tym niemniej to kawałek naprawdę solidnego sprzętu, pozbawionego większych wad. Jeśli nie chcemy samodzielnie kupować modułu Wi-Fi, to ASUS ma swojej ofercie model już w niego wyposażony (Crosshair VI HERO Wi-Fi AC).

ASUS Crosshair VI Hero - ocena końcowa:

  • topowy układ logiki AMD X370
  • bardzo dobre możliwości OC
  • obsługa wysoko taktowanych pamięci RAM (nawet przy AGESA 1.0.0.4a)
  • duża liczba portów USB na tylnym panelu
  • porty USB 3.1 Gen 2 typu A i C na tylnym panelu
  • dwa gniazdka M.2 - dla nośnikow i Wi-Fi
  • wsparcie dla CFX i SLI
  • wzmocnione sloty PCIe x16
  • dobre audio SupremeFX
  • podświetlenie Aura Sync LED i dwa gniazda na listwy RGB
  • obsługa procesorów AM4, ale...
  • ... nie ma wyjścia obrazu zintegrowanej grafiki APU AM4
  • cena mogłaby być nieco niższa

Dobry Produkt    Super Wydajność

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    jeomax.co.uk
    1
    No nie, takie "testy" na troje....
    Czy ja sie kiedys doczekam PORZADNEGO testowania plyt glownych na benchmark.pl (inni jakos moga) ?

    AMD zawsze mialo problem z wydajnoscia SATA - z ciekawoscia kazdy by przeczytal, jak plyta sie ma w porownaniu do intelowych odpowiednikow w zakresie wydajnosci SATA2, SATA3 i USB3.

    Niektore chipsety (Intela) mialy problem z LANem - z ciekawoscia kazdy rowniez by doczytal, jak sprawa ma sie ze stabilnoscia oraz predkoscia dzialania portow w tejze plycie (i znowu, w porownaniu z intelowym odpowiednikiem).

    Wiadoma rzecza jest tez, ze zamontowanie kodeka audio na wielu plytach nie oznacza, ze dzwiek bedzie taki sam. Sa zaklocenia elektrostatyczne, ktore - w przypadku zlej organizacji plyty - potrafia czynic szumy nieprzyjemnie zauwazalnymi. I znowu ja sie pytam - gdzie sa te testy. gdzie jest chocby glupi RMAA ?

    Kolejna sprawa - test wydajnosci multiGPU. Kazego zainteresuje porownanie dwoch topowych 1080Ti na przyklad w 4K, w szczegolnosci chodzi o porownanie do Intela, gdzie i5 juz kulala lekko przy obsludze SLI i stad polecanym procesorem jest i7 ze wzgledu na lepsze rozlozenie "oblozenia" sterownika dodatkowymi watkami. Gdzie sa wieksze spadki, gdzie sie lepiej skaluje. Nie ma ? No nie wierze....

    Jak wam nie wstyd, Redakcno, przepychac kolanem takie cos jako "test" ? Przeciez nie istniejecie na rynku od roku, a wasza docelowa grupa chyba nie jest gimbaza, dla ktorej wiecej tekstu stanowi bariere nie do przejscia ("wincyj obrazkow") ? Bo zaczynam watpic.
    • avatar
      sambaverde
      -1
      ""MINUSY
      ...nie ma wyjścia obrazu zintegrowanej grafiki APU AM4""

      To akurat jest duży plus :) Po co to komu w takiej płycie głównej? Przecież żadna z nich APU nie zobaczy, tym bardziej, że AMD nie ma zamiaru zrobić nawet jednego modelu high-end'owego APU a jedynie jest mowa o jakiś laptopowych czy low-end'owych pierdziawkach.
      • avatar
        mutissj
        0

        W sumie nikt takiej płyty nie kupił by aby integry używać...
        • avatar
          Kłaczkov92
          0
          Ja mam i polecam :) Nie miałem żadnych problemówod zakupu gdzieś na początku kwietnia :) A pamieci odrazu wstały z 2933Mhz bez żadnego kombinowania :)
          • avatar
            puchatek2
            0
            Czy ktoś mógłby rozwinąć "Gdy na płycie zainstalujemy procesory Athlon lub APU (z zewnętrzną kartą graficzną), gniazdko M.2 będzie dzialać tylko w trybie SATA."
            to sa jakieś athlony pod am4?
            • avatar
              HomeAudio
              0
              Dobra... pytanie do specialistów - którą z tych płyt wybrać pod Ryzena 1700?

              - Gigabyte Aorus x370 gaming 5
              - MSI X370 GAMING PRO CARBON
              - Asus PRIME X370-PRO
              - Asrock x370 Fatal1ty K4
              - Asrock x370 Killer Sli

              Wchodzę w ryzena bo podstawka AM4 niby ma wystarczyć na dłużej (kolejne procesory AMD na tej samej podstawce) - więc dobrze jak by płyta miała dobre wsparcie w przyszłości oraz dobre sekcje zasilania. Co polecacie kupić?
              • avatar
                Mario.1984.
                0
                Z Używanych do 600zł , to najlepsza opcja, nie trzeba zmieniać chłodzenia, wypasione radiatory, profile OC, ogrom portów USB.