Akcesoria do komputerów

W akcji

przeczytasz w 1 min.

Dobra, pora zobaczyć, co potrafi te maleństwo. Nagrywaliśmy materiał zarówno z konsol, jak i PC.

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus (PC-Free) - nagranie z Xbox One X

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus (PC-Free) - nagranie z PS4 Pro

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus (PC-Free) - nagranie z Nintendo Switch

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus (PC-Free) - nagranie z PC

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus (PC-Free) - nagranie z PC

Jak widać już nagranie w trybie PC Free charakteryzuje się dobrą jakością. Średni bitrate to około 20 Mb/s (np. 18 lub 19 Mb/s), ale końcowa jakość zależy od materiału co widać choćby po nagraniu z konsol. Wykorzystanie trybu PC (podłączony drugi komputer) pozwala na dokładną konfigurację jakości materiału. Można wykorzystać tryb Optymalny, który nagrywa w jakości 1080p 60 fps z przepływnością około 30 Mb/s. Nieźle.

Nagrywając w trybie PC możemy sięgnąć po przepływność nawet 60 Mb/s - co z pewnością przyda się np. w dalszym montażu, lub nieco lepszej jakości wideo na YouTube. Na cuda  jednak nie ma co liczyć, bo YouTube i tak skompresuje materiał "po swojemu". Tak naprawdę, chcąc zwiększyć jakość wideo na YouTube, musimy sięgnąć po wyższe rozdzielczości, bo samym bitratem niewiele można tu ugrać.

A jak wygląda kwestia nagrywania w 4K? Mniej więcej tak (gra - a właściwie benchmark, rozpoczyna się od około 1 minuty nagrania):

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus (tryb PC) - nagranie w 3840 x 2160

Na dziś dzień, tryb nagrywania 3840 x 2160 to jedynie ciekawostka. Jak widać na powyższym wideo obraz się zacina, został nagrany średnio w 15 klatkach na sekundę i średnim bitrate 20 Mb/s. Meh.