Chłodzenie

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

be quiet! Shadow Rock Slim to bez wątpienia bardzo udana konstrukcja, która zainteresuje klientów oczekujących jednocześnie dobrej wydajności i bardzo cichej pracy. Chłodzenie składa się ze smukłego i wysokiego radiatora z czterema miedzianymi ciepłowodami o grubości 6 mm oraz 135-milimetrowego wentylatora Silent Wings z regulacją obrotów PWM. Na uwagę zasługuje eleganckie wzornictwo i wysoka jakość wykonania.

Cooler pasuje praktycznie do wszystkich nowszych gniazd pod procesory AMD i Intel, lecz jego instalacja niestety nie należy do najprostszych. Warto również pamiętać, że zalicza się on do stosunkowo wysokich radiatorów, a zatem może być problem z jego montażem w węższych obudowach komputerowych. Smukłą budowę z pewnością docenią posiadacze wyższych modułów pamięci RAM, bowiem nie będą one kolidować z chłodzeniem.

Wydajność modelu Shadow Rock Slim stoi na bardzo wysokim poziomie – według producenta, powinien on sobie poradzić ze schłodzeniem większości procesorów dostępnych na rynku. Nasze testy wykazały, że niestraszny mu nawet podkręcony Intel Core i5 4670K. Dodatkowym atutem jest bardzo cicha praca zastosowanego wentylatora, który nawet przy maksymalnych obrotach generuje ledwo słyszalny hałas. Wymagający większej wydajności mogą pokusić się o zastosowanie drugiego wentylatora, lecz muszą go dokupić we własnym zakresie.

Chłodzenie zostało wycenione przez producenta na 179 złotych, ale bez problemu można je kupić o kilkanaście złotych taniej. Choć nie jest to zbyt konkurencyjna cena, to z pewnością znajdą się chętni, aby dopłacić do bardzo cichej pracy. Producent udziela 3-letniej gwarancji.

 Opinia redakcji
 plusy:
bardzo cicha praca
dobra wydajność
elegancki wygląd
wysoka jakość wykonania
kompatybilność z wszystkimi popularniejszymi podstawkami AMD i Intel
kompatybilność z wyższymi modułami pamięci RAM
 minusy:
może się nie zmieścić do węższych obudów
skomplikowany system montażu
wysoka cena
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok 179 zł

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ernorator
  9
  Naprawdę....porównanie do intel box....
  • avatar
   Detrioux
   3
   Za ta cene Macho nadal bezkonkurencyjne.
   • avatar
    marcadir
    1
    Za niecałe 100 zł można mieć SilentiumPC Fera 2 HE1224, który nie odstaje parametrami, a cena znacznie niższa.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     EDIT/

     Nie macie w redakcji na stanie sonometru ?? Jeden z ważniejszych parametrów nie został podany, przez to cały ten test można - wiadomo gdzie wsadzić.
     Mogliście porównać go z innymi konstrukcjami, lub chociaż najbliższym konkurentem - porównanie tylko do boxowego, to jednak za mało...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Te 161 mm to wysokość radiatora czy całości wraz z wentylatorem?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mozna dostać w cenie 150zł - idealny do niewymagających PC-tów. Największą przewagą nad innymi konstrukcjami jest wygląd (wykonanie), ułożenie rurek cieplnych i rozmiary.
       • avatar
        oxygen3
        0
        Super chłodzenie polecam!