Gry

Oprawa dźwiękowa

przeczytasz w 2 min.

Stoi IMHO na najwyższym, mistrzowskim wręcz poziomie. Naprawdę nie można się tutaj przyczepić do czegokolwiek. Ilość dochodzących do nas jednocześnie odgłosów po prostu poraża. Słyszymy krzyki, wybuchy, serie z karabinów maszynowych, hałas gąsienic czołgowych i wiele innych dźwięków. To nie jest plac zabaw, to prawdziwa wojna.

Jeśli normalnie używacie zestawów głośnikowych, spróbujcie dla odmiany zagrać w dobrych słuchawkach. To co się wówczas dzieje jest wręcz niesamowite. Nie słysząc żadnych innych dźwięków z prawdziwie otaczającego nas tła, pierwsze takie zetknięcie z Call of Duty 2 jest wręcz niesamowite i potrafi przyprawić o ciarki na plecach. Wszystko staje się niezwykle wyraziste, przez co jeszcze głębiej odczuwamy ogrom wojny. Ja osobiście miałem to szczęście testować akurat słuchawki Philips'a Wireless Gaming Vibra, z systemem SonicVibes tj. mechanizm generowania drgań, który zapewnił mi dodatkowe "atrakcje" :)

Ścieżka dźwiękowa gry, nagrana przy udziale orkiestry symfonicznej, jest doskonała. Poszczególne kawałki zostały świetnie dopasowane do wydarzeń. Prawdziwym majstersztykiem, tak jak pisałem już wcześniej, jest muzyka w filmiku wprowadzającym do gry. Dla mnie osobiście ta ścieżka dźwiękowa to absolutny hit!


Tryb multiplayer

Pierwsza część Call of Duty przyciągnęła do siebie wielką rzesze graczy również dzięki doskonale opracowanemu trybowi gry wieloosobowej. Nawet ja, który ogólnie nie przepadam za multiplayerem (są oczywiście wyjątki :) odbyłem kilkanaście sesyjek z żywym przeciwnikiem. Nie mogę uznać się jednak za jakiegoś starego wyjadacza. Tym bardziej trudno mi ocenić zmiany dokonane w tym właśnie trybie w Call of Duty 2.

Na pewno warto wspomnieć, iż obecnie gra oferuje pięć trybów rozgrywki wieloosobowej : Capture the Flag, Team Deathmatch, Deathmatch, Headquaters i Search and Destroy. Niestety, moim zdaniem nie są już one tak ciekawe i tak grywane jak w części pierwszej. Niewątpliwie przyczynił się do tego fakt, że miałem styczność z grą Battlefield 2, która jest obecnie absolutnym numerem 1 wśród rozgrywek multiplayer (za to stwierdzenie zjedzą mnie zapewne fani Counter Strike'a :). Jak dla mnie w grze wieloosobowej CoD2 brakuje zaawansowanych opcji drużynowych, a także możliwości poruszania się pojazdami. Podejrzewam jednak, że znajdą się amatorzy i fani trybu sieciowego Call of Duty 2, którym nie będzie przeszkadzać to co mnie raziło.