Drukarki i skanery

Podsumowanie

Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-J6510DW doskonale sprawdzi się w biurze lub małej firmie. Mnogość możliwości wykorzystania drukarki, skanera, a także dodatkowych funkcji, takich jak możliwość automatycznego druku dwustronnego na niemal dowolnych nośnikach o rozmiarach do pełnego A3, czy też druk wielu dokumentów na jednej kartce, pozwala na duże oszczędności papieru przy uniwersalności tworzenia dokumentów.

Automatyczny podajnik dokumentów w skanerze włącznie do formatu A3 sprawia, że nawet spory plik dokumentów może być szybko zarchiwizowany lub powielony dzięki funkcji ksero.
Nie można zapomnieć o możliwościach faksowania, wysyłania skanowanych dokumentów do dowolnego komputera, katalogu w sieci lub na adres e-mail. Możliwość podłączenia bezpośredniego oraz poprzez WiFi lub sieć przewodową sprawia, że nie ma żadnego problemu z obsługą urządzenia.

Brother MFC-J6510DW

Doskonała współpraca z przenośnymi urządzeniami komputerowymi typu tablet i smartfon, kontrolowanymi przez systemy operacyjne Android, iOS i Windows Phone zarówno przy drukowaniu i skanowaniu jest nie do przecenienia w obecnych czasach. Szybki druk tekstu i grafiki w kolorze (do 28 stron na minutę) i w trybie mono (do 35 stron na minutę) pozwalają na szybkie uzyskanie wyników.

Drukarki korzystają z 4 tuszy CMYK i są bardzo wydajne, a to dzięki małej pojemności pojedynczej kropli – 1,5 pikolitra. Pozwalają one na wydruk do 2400 stron w czerni (pokrycie kilkuprocentowe – tekst) oraz 1200 kolorowych przy podobnym pokryciu atramentem.
Urządzenie może być kontrolowane przez oprogramowanie instalowane na komputerze, ale także można ręcznie ustalać parametry, korzystając z bogatego w przyciski, podzielonego na sekcje panelu sterowania. Całość możliwa jest dzięki panoramicznemu, kolorowemu ekranowi LCD.

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.pl

Możliwość wygodnej obsługi nośników USB i kart pamięci, a także aparatów z funkcją PictBridge dopełnia całości. Przyznam, że osobiście muszę pochwalić firmę Brother za niepodążanie za modą na wykończenie urządzeń błyszczącymi plastikami i lakierami „fortepianowymi”. Urządzenia są matowe i dzięki temu nie widać na nich odcisków palców, jak i niezbyt mocno daje się we znaki kurz.

Urządzenie wielofunkcyjne ma znacznie więcej zalet niż wad, dlatego zasługuje na nasze wyróżnienia.

 Podsumowanie
 plusy:
możliwość drukowania i skanowania materiałów A3
szybki druk zarówno tekstu jak i zdjęć
możliwość przewodowego i bezprzewodowego połączenia z komputerami
automatyczny druk dwustronny do A3
automatyczny podajnik dokumentów do skanowania do A3
współpraca z urządzeniami typu tablet i smartfon
wydajne tusze
świetna obsługa kart pamięci i nośników USB
3 lata gwarancji z naprawą w miejscu instalacji
 minusy:
jakość druku zdjęć mogłaby być nieco wyższa
skanowanie słabszych jakościowo materiałów pozostawia nieco do życzenia
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1100 zł
Dobry Produkt benchmark.plSuper Ergonomia benchmark.plSuper Wydajność benchmark.pl

 

Brother ekspert

W pierwszej części cyklu benchmark ekspert przedstawiliśmy wam możliwości urządzenia wielofunkcyjnego. W drugiej zajmiemy się równie ciekawym sprzętem - będą to drukarki etykiet.

Ciąg dalszy nastąpi... 

ekspert

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drumvp
  3
  Sprzęt tani, ale brakuje zestawienia kosztów eksploatacji, to jedyny wskaźnik, który może zachęcić do zakupu. Zastanawia mnie brak takich informacji, bez tego, to tylko zwykła reklama produktu.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Akurat mam dokładnie taką samą drukarkę, więc mogę się wypowiedzieć ;) Najważniejsze zalety: prostota obsługi i tania eksploatacja. Zestaw powiększonych tuszy 3 kolory plus 2 czarne to wydatek ok. 50zł + k.w., a starcza to na długo (jest używana w niedużej firmie geodezyjnej, więc jest drukowane sporo dokumentów i map). Jakość wydruku nie powala, jest po prostu poprawnie. Jednak kolory w trybie "roboczym" - lepiej nie komentować. W normalnym jak pisałem "daje radę", bez rewelacji. Do biura idealna. Szybka konfiguracja, działa przez sieć, można ze smartphone'a zeskanować dokument i np. wysłać e-mailem bez włączania komputera. Po zagłębieniu się w funkcje dodatkowe jest ogromna możliwość konfiguracji.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Zdecydowałem się, bo niema nic rozsądniejszego jak się drukuje 1000 stron miesięcznie. Zwykła prosta kalkulacja. Super warunki gwarancyjne też nie uszły mojej uwadze. Czasem projektowane złożenia drukuję na A3 i nie muszę już tracić czasu na gonienie za wydrukiem. Kto liczy umie, ten wie że najcenniejsze to czas i miejsce. Łatwo się zagraci lub tracić czas na zbędne ruchy. Ta drukarka daje wszystko co jest potrzebne do 4 osobowego zespołu w małej firmie.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Super sprzęt. Gdybym nie miał w pracowni kolorowego ksero z funkcja drukarki i skanera poważnie brałbym pod uwagę zakup tego cuda. Od wielu lat używam różne drukarki brothera i jestem zadowolony. Polecam ze względu na niskie koszty eksploatacji.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna tego ustrojstwa do firmy. Na moje potrzeby powinno wystarczyć. Odstraszały mnie tylko negatywne opinie o produktach Brother ale może mimo wszystko warto spróbować. Ceny mają niskie więc nie ma co się cudów spodziewać, dla mnie ważne żeby było szybko, cicho i żeby się nie psuło.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Fajna drukareczka, ale jak zwykle u Brothera ma problem z wydrukami kolorowymi. Czytając recenzję miałem nadzieję, że w końcu się coś w tej materii zmieniło. Niestety nie...
       • avatar
        borat1979
        0
        Jednak mój tani epson bez porównania lepiej drukuje szczególnie zdjęcia.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         brother - zaprojektowany by nienawidzić.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Brak dwóch ważnych rzeczy w tym opisie - FAKTYCZNYCH kosztów eksploatacji (ile kosztuje pojemnik z atramentem?!) oraz czy OCR działa w języku polskim?
          No, ale produkt jest w Waszym sklepie więc pewno odpowiedź na te dwa pytania nie są już pewno zachęcające do jej kupna!
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Prawdopodobnie sprzęt ten nie będzie działał pod Linuxem-a więc dziękuję bardzo, wolę produkty firmy HP które mają wsparcie dla systemów operacyjnych z pod znaku pingwina.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            jaka alternatywa a3 atrament?

            gadu 3849037