Klawiatury

A4Tech X7 XGame MAX G700 evolution

przeczytasz w 2 min.

Wygląda najagresywniej, wykonana jest też z nieco lepszych materiałów. Obudowa klawiatury jest przyjemnie śliska, a podkładka pod nadgarstek matowa z wypustkami. Klawisze nadal są szorstkie. Z lewej strony znajduje się rączka do  przenoszenia.

Układ klawiszy jest zbliżony do standardowego - duży Enter, Backspace, ale są też dziwne zmiany. Spacja została bardzo skurczona na rzecz przycisków Home i End (które i tak występują też w standardowym miejscu). Powielenie klawisza Page Up między Escapem, a klawiszami funkcyjnymi. Dodano 3 klawisze do regulacji głośności. Działają bez zarzutu.

Klawisze nadal pracują dość głośno, mała spacja wciska się opornie. Stukaniu w klawisze towarzyszy plastikowy wydźwięk. Nierówna praca klawiszy mogą przeszkadzać w pisaniu długich tekstów, ale amatorzy Worda i komunikatora nie powinni narzekać.

Poprzez zmniejszenie spacji mamy do dyspozycji trzy dodatkowe klawisze. Są też dodatkowe przyciski „S” i „D”.  Ich działanie opisałem przy klawiaturze G600.

Gumowe klawisze WSAD ochraniają przed nadmiernym ślizganiem, a okoliczne klawisze nie pracują zbyt ciężko.

Niestety na spodzie znalazły się tylko 2 gumowe stópki, przez co klawiatura może mieć skłonności do przesunięć.

Jeśli wciśniemy więcej niż 3 klawisze sąsiadujące w poziomie, najczęściej odpowie nam tylko jeden. Gdy są to klawisze po skosie, nie ma tego problemu, dlatego też kombinacje typu S+E+4 działają bez problemu. Z klawiszami numerycznymi od 1 do 4 działa każda kombinacja WSAD’em + Q,E. To na pewno plus, nie zablokujemy się nagle gdy zechcemy iść po skosie do tyłu i zmienić broń lub przeładować.

Prócz klawiszy Home, End i Page Up nie znajdziemy żadnych do makr, czy też multimedialnych (jedynie trójka od głośności). Klawiatura nie ma sterowników, ale gdyby regulacja głośności nie działała w Winampie, można pobrać zwykłe sterowniki, powinno ruszyć ;)

Klawiatura jest wodoodporna.

Podsumowując

Produkt lepiej wykonany niż G600. Gumowe klawisze co prawda zapobiegają ślizganiu palców, aczkolwiek nie jest to jeszcze produkt dla graczy zaawansowanych.  Lepiej wyposażona A4Tech Xgame G800 jest niewiele droższa (ją także postaram się przetestować). Nie będę ukrywał zadowolenia z powrotu do mojego A4 Techa KX-6MU, na którym przyjemnie mi się i gra i pisze, a nie jest to produkt dla graczy ;)

Moja ocena:
 
Jakość wykonania:
zadowalająca
Sprawdzenie w grach:
zadowalająca
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: do 50 zł
 

W kolejnej części zapraszam na test między innymi A4Tech Xgame G800. Czekam także na Wasze opinie i propozycje, co warto przetestować lub na co powinniśmy rzucić okiem.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mis456
  0
  Krótki ten artykuł, aż za krótki na test. Prędzej nazwałbym to przegląd.
  • avatar
   Pablo036
   0
   A jak inaczej/dluzej mozna zrecenzowac klawiatury? Mozna dac fotki, opisac budowe jak i wrazenia z uzytkowania i tyle....
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co prawda to prawda, nie ma tu zbytnio czego testować, a tak swoją drogą to żadna z tych klawiatur mi się nie podoba :p
    • avatar
     mis456
     0
     Np. skoro jest wodoodporna to można zalać wodą i sprawdzić czy będzie działać, jak się pomyśli to da radę więcej napisać
     • avatar
      plunio7
      0
      A ja ma KL-7MU od tej firmy i jestem zadowolony.
      • avatar
       19arek93
       0
       Ja czekam na test G800, a puki co trzymam moje 100zł :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Dla kogo jest to G100? i co to za dziwny wybór klawiszy? czemu zabrakło "B"? zabawne...
        • avatar
         wizdar
         0
         Ja już zamówiłem G800. Mam nadzieję że będę zadowolony
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Faktycznie, jest "B", wybaczcie krótkowzroczność... co do tego dla kogo to jest, to wątpię by słabo zaangażowany gracz chciał wydawać kasę na takie nie wiadomo co, przecież każdy ma w domu zwykłą klawę, która wystarcza nawet tym bardziej zaangażowanym. Moim skromnym zdaniem G100 nie znajdzie sobie zbyt wielu odbiorców, podobnie jak inne tego typu wynalazki (widziałem coś takiego w wykonaniu Saiteka, przynajmniej wyglądało fajnie, niestety pokryte grubym kurzem na sklepowej półce...) Dla mnie to porażka... prędzej kupiłbym sobie bezprzyciskową myszkę do klasycznego Arkanoida...
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           dal kogo jest G100? no jak to dal mnie :-) - używam taką od około roku i jestem z niej zadowolony (nie mylić z bardzo zadowolony ;-) ) - owszem trzeba nieco się przyzywaczaić do ustawienia niektórych klawiszy, ale po jakimś czasie zaczyna się doceniać to że są one znacznie bliżej niż na standardowej klawiaturze. praktycznie wszystkie potrzebne w grze operacje przeprowadzisz znacznie szybciej: zauważcie np. klawisze numeryczne - żeby przełączyć broń (czy też inne funkcje z klawiszy 7-9) nie trzeba odrywać ręki od WSAD.

           gumowane duże klawisze dają duży komfort, ja jestem zadowolony i jak gram w gry zręcznościowe to tylko na tej klawiaturze.

           jedyne do czego ja bym się przyczepił to że w grach często różnych menu nie da się obsłużyć przy pomocy WSAD i wymga to użycia kursorów - wtedy robi sie tłok na biurku... Ale poza takimi sytuacjami większa ilość klawiszy w okolicy WSAD daje po chwili naprawdę duży komfort grania. Do tego jeszcze śmiesznie niska cena 35pln...

           Jestem zadowolony ale z polecaniem bym sie wstrzymał - zależy czego szukasz - dla mnie SUPER :-)