UPS

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Nasza opinia o CyberPower TU-850

Testowany zasilacz awaryjny jest relatywnie tani jak na parametry, jakie obiecuje. Zakładając, że nasz model miał uszkodzoną lub już zużytą baterię, oraz jednocześnie przyjmując, że fabrycznie nowy model będzie w stanie spełnić te obietnice z karty katalogowej, to z pewnością byłby to produkt godny polecenia w praktycznie każdym domowym i firmowym zastosowaniu. Jednakże, na podstawie naszych testów wykazaliśmy, że podtrzymanie zasilania przy nawet tylko połowicznym obciążeniu, nie przekracza półtorej minuty, co może nie starczyć na zapisanie pracy i zamknięcie bezpiecznie systemu (zwłaszcza jak system postanowi się aktualizować).

CyberPower UT-850 - prezentacja

Z drugiej jednak strony, jeżeli nie pracujemy na bardzo mocnym komputerze i zwykle zajmujemy się edycją tekstów, albo nawet nie planujemy zasilać komputera, a tylko urządzenia sieciowe, to testowany UPS, nawet w stanie w jakim otrzymaliśmy go do testów, może spełnić swoją rolę całkiem porządnie. Dodatkowo warto przypomnieć tu system powiadomień na e-mail oraz opcję prowadzenia raportów zużycia energii (mając na uwadze zaniżanie odczytów przez wbudowane oprogramowanie). To jednak naszym zdaniem za mało, aby w obliczu problemów z podtrzymaniem dostawy prądu, wystawić dobrą ocenę końcową. Gdyby nie problemy z baterią w testowanym modelu, ocena z pewnością byłaby wyższa.

CyberPower UT-850 - plusy i minusy

 • niska cena
 • filtrowanie Gigabit Ethernet 
 • aplikacje do zarządzanie z poziomu systemu
 • powiadomienia e-mail
 • całkiem dobry czas łądowania

 • brak kabla USB
 • problem z podtrzymaniem wyższego niż 50% maksymalnego obciążenia (co mogło wynikać ze zużytej baterii)

70% 3,5/5

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  4
  "problem z podtrzymaniem wyższego niż 50% maksymalnego obciążenia (co mogło wynikać ze zużytej baterii)" a nie przypadkiem ze schodków na wyjściu, przez co układ PFC zasilacza w PC przeciążał UPS-a?
  Nie widzę nigdzie metodologi testów, czym obciążaliście UPS-a?
  • avatar
   derekpl
   3
   "problem z podtrzymaniem wyższego niż 50% maksymalnego obciążenia (co mogło wynikać ze zużytej baterii)
   " jak mozna w ogole oceniac taki produkt - nie spelnia on specyfikacji ktora go opisuje.
   To tak jakby samochod jezdzil z polowa deklarowanej predkosc.
   • avatar
    lafepu
    3
    "Istotniejszy jednak jest kształt napięcia wyjściowego – testowany model (co nie dziwi w odniesieniu do jego ceny), generuje symulowaną sinusoidę (inaczej zwaną aproksymowaną)." czy ktoś to sprawdzał oscyloskopem? raczej nie, na 99% pokusił bym się o to że przebieg na wyjściu jest kwadratowy a z sinusoidą nie wiele ma wspólnego. Polecam uzbroić się w oscyloskop sondę wysoko napięciową i zobaczyć...

    "problem z podtrzymaniem wyższego niż 50% maksymalnego obciążenia (co mogło wynikać ze zużytej baterii)" no skoro dostaliście model do testów to bateria powinna być nowa jak dla mnie wskazuje na kolejny punkt "tandety" ewidentna oszczędność na akumulatorach i wkładanie ich słabej jakości ....
    Po drugie bateria z założenia powinna wytrzymać co najmniej rok czasu, dopiero w tedy może zacząć tracić pojemność.

    Podsumowując jaka redakcja takie testy...
    • avatar
     kokosnh
     1
     Swoja droga, warto przetestować czy zabezpieczenie portu Gigabitowego działa. U mnie w CyberPower CP1500EPFCLCD na fast ethernet działa, ale przy gigabicie mam losowo time-out-y przy 30 metrowym kablu. Wszystkie pary przewodów sprawne jak sprawdzam testerem.
     • avatar
      pawlak838
      0
      Nie obrażając Pana Wojciecha, ale artykuł napisał o 4 nad ranem po cało nocnej rozgrywce np. niech zgadnę grał "Stellaris'a" , bo musiał coś na 7 do redakcji przynieść. Zajęło mu to z 1,5 bo umysł nie taki, 45 min się zdrzemnął i w biegu wpadł do redakcji mile witając się koleżankami/kolegami. Na dodatek tego dnia trzasnął sobie fotkę i umieścił sobie jako avatara. Pozdrawiam, więcej szczegółowości, rzetelności. PS w robocie mam 2x 20kVA i kilka 5kVA.