Laptopy

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Laptopy do gier, to bardzo specyficzny kawałek rynku technologicznego, który wzbudza spore emocje, co widać chociażby w komentarzach pod moim ostatnim tekstem, w którym pisałem, że niestety nie są to tanie rzeczy :) Ale skoro ktoś już postanowił wysupłać z portfela odpowiednią kwotę, to raczej nie powinno być problemem z wyborem odpowiedniego dla siebie sprzętu. Przekrój jest oczywiście na tyle szeroki, że dla każdego coś fajnego się znajdzie – zwłaszcza, jeśli skorzystamy z oferty takiego producenta jak Dream Machines, który umożliwia praktycznie dowolną konfigurację podzespołów.

Dream Machines G1050Ti-14PL22 wiedźmin

Bohater dzisiejszego testu, czyli Dream Machines G1050Ti-14PL22, to model stawiający sobie za cel trafienie do osób szukających kompromisu między mobilnością, a rozmiarami zapewniającymi wygodę użytkowania i wysoki komfort gry. Sposobem na to było zastosowanie 14-calowego ekranu, co pozwoliło wykorzystanie mniejszej obudowy. Laptop jest po prostu łatwiejszy w transporcie i bez problemu zmieści się w plecaku, nie mówiąc o torbie, czy walizce podróżnej.

Dream Machines G1050Ti-14PL22 przód

Jednocześnie zadbano o to, aby obudowa była solidna i wytrzymała. Użyte do jej wykonania materiały (tworzywo sztuczne i aluminium) są dobrej jakości i bez problemu podołają nie tylko trudom transportu, ale przede wszystkim nie poddadzą się żadnym naciskom rozentuzjazmowanego gracza. Wytrzymałość obudowy jednostki zasadniczej stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Dream Machines G1050Ti-14PL22 klawiatura

A co z wydajnością? Tutaj też jest nieźle. Nie może być jednak inaczej, skoro w środku znajdują się podzespoły nowej generacji – Intel Core i7-7700HQ oraz grafika Nvidia Geforce GTX 1050Ti. Zapewniają one płynną animację w rozdzielczości Full HD, przy zachowaniu najwyższych (a w przypadku Wiedźmina wysokich) ustawień graficznych.

Ocena końcowa:

  • wydajność wystarczająca do płynnej gry w FH
  • dobrej jakości ekran IPS
  • szybki i pojemny dysk SSD
  • duża liczba złącz
  • solidna i wytrzymała obudowa
     
  • palcująca się obudowa
  • mocniej nagrzewający się środek panelu roboczego

85%

Dobry produkt

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    musslik
    0
    zaraz się zacznie festiwal bólu anusa :)
    • avatar
      SiLNOR3KI
      0
      Dobre, teraz w lapkach podaje się temp. obudowy a nie podzespołów :) Nieważne, że gpu dobija do 100'C byle się jaja nie pociły...