HDD

Kultura pracy i testy

przeczytasz w 1 min.

Dobrze widzieć, że w parze ze stylistami nad projektem My Book pracował także sztab inżynierów. Urządzenie nie tylko wygląda, ale także bardzo dobrze spisuje się w praktyce. Dno obudowy wyposażono w małe gumowe nóżki, przez co delikatnie wibrujący dysk twardy nie przenosi wibracji na biurko i w ten sposób pracuje praktycznie bezgłośnie.

Dodatkowym efektem ubocznym powstałym po zastosowaniu nóżek jest fakt, iż całość nie przesuwa samoczynnie po biurku. To bardzo przyjemna cena tego urządzenia. Za sprawą podłużnych otworów wentylacyjnych znajdujących się w miejscu "kartek" książki, dysk znajdujący się wewnątrz obudowy nie nagrzewa się ponad miarę. Po zaliczeniu kompletu testów dysk miał temperaturę około 45 stopni. To wartość całkowicie bezpieczna dla współczesnych napędów, dlaczego nie ma się czego obawiać. Jeśli zaś chodzi o wydajność, niech wypowiedzą się zrzuty ekranu z aplikacji testowych.

Atto Disk Benchmark

HD Tune

HD Tach

PC Mark Vantage

Sandra

Wyniki testów nie pozostawiają złudzeń. Osiągnięte nieco ponad 30MB/s to w zasadzie limit tego, co można osiągnąć przy pomocy łącza USB 2.0. Jeśli to Wam nie wystarcza, trzeba zainteresować się rozwiązaniami wyposażonymi w inny, szybszy port. FireWire 400 da nam tylko nieco lepsze wyniki, być może w dobie popularności e-SATA należało by się zainteresować tym portem? Wybór oczywiście należy od Was.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login