Ciekawostki

Jedzenie z pełną świadomością

przeczytasz w 1 min.Technologia może odmienić lodówkę, ale czy poradzi sobie także z naszą dietą? Okazuje się, że tak. Philips Design stworzył projekt urządzenia, które nie tylkowskaże, jakie wartości ma dana żywność, ale także w jaki sposób wpłynie na nasze ciało.

Gadżet nazywa się Diagnostic Kitchen i pozwala bardziej dokładnie przyjrzeć się temu, co jemy. System jest połączeniem blatu, pałeczki skanującej i… ekhem… "połykającego czujnika". Pałeczka jest interaktywnym narzędziem, które dostarcza danych w czasie rzeczywistym a propos tego, co dzieje się w twoim ciele, biorąc pod uwagę nawodnienie, tłuszcze, proteiny, itd. Następnie wystarczy że na blacie położysz żywność, którą chcesz zjeść, i dzięki specjalnemu czujnikowi dowiesz się jak wpłynie to na twoje ciało.

Celem do osiągnięcia jest znalezienie odpowiedniej równowagi. Korzystając z urządzenia po pewnym czasie zorientujesz się, jak w praktyce wpływa na ciebie poszczególne jedzenie. Kiedy znajdziesz już "optymalne ustawienia", pałeczki będą wyświetlać dane, które na pewno przypadną ci do gustu.

Takie kontrolowanie diety może znaleźć zarówno zwolenników, jak i przeciwników, niemniej faktem jest, że może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.