Ciekawostki

Telefon zamiast netbooka

przeczytasz w 1 min.Kiedy wydaje się, że smartfony nie mogą być już bardziej "smart", pojawia się kolejny trend - smartfony z ekranami 3D. Jest to dowód na elastyczność tych urządzeń - pojawia się technologia, która staje się modna i zachwalana przez producentów, i co się dzieje? Trafia m.in. do smartfonów, które nie znają słowa "dość" i mogą oferować nawigację GPS, odtwarzacz multimediów, pakiet biurowy, dostęp do internetu, itd.

Dużo wskazuje na to, że smartfony w końcu ostatecznie zastąpią netbooki, które swoją drogą ostatnio stają się coraz większe, wydajniejsze, pracują krócej na baterii i są droższe, czyli upodobniają się do laptopów.

Smartfon z przyszłości ma zaoferować nie tylko te funkcje, które znamy już teraz. Zapewni także poziom wydajności wyższy niż netbooki i złącza, dzięki którym będzie można go łatwo podłączyć np. do telewizora. Na zdjęciu widać koncept telefonu, który ma zaoferować złącze HDMI i na tyle wysoką wydajność, że wystarczy do płynnego odtwarzania filmów Full HD 1080p.