Ciekawostki

Sprzęty opracowywane przez użytkowników

przeczytasz w 1 min.


Serwisy społecznościowe ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Producenci mają to na uwadze i w przyszłości mogą oferować podobne rozwiązania jak zespół Creative DNA Austria. Mowa o projektowaniu sprzętu przez użytkowników - społeczność internetową.

Projekt o nazwie Headphone Crowdsourcing Project opierał się na opiniach ludzi. Zespół chciał stworzyć idealne słuchawki i otrzymał sporo materiałów od internautów. Witryna była dostępna przez 30 dni i w tym czasie pojawiło się na niej 1500 odwiedzin, 34 szkice, 55 komentarzy i 140 głosów.

Jak twierdzą autorzy, słuchawki nie zostały zaprojektowane przez zwykły zespół projektantów, lecz przez społeczność, której zależało na stworzeniu słuchawek doskonałych. Creative DNA Austria sprawdziło w ten sposób potencjał takiego rozwiązania i okazało się, że rezultat pod względem wzornictwa jest jak najbardziej pozytywny. Pomysły zostały zebrane, skomentowane i ocenione.

Internauci stworzyli ostatecznie bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, które są połączeniem elektroniki z naturalnym wyglądem. Efekt końcowy można podziwiać na zdjęciu powyżej. Zespół projektantów uznał, że to bardzo kreatywne podejście do tworzenia produktów i będzie wykorzystywane w przyszłości.