Ciekawostki

Przedmioty pobierane z internetu

przeczytasz w 1 min.Wyobraź sobie, że pobierasz z internetu program antywirusowy. Nic specjalnego, prawda? A teraz wyobraź sobie, że w ten sam sposób pobierasz… naczynia kuchenne. Magia! Projektant Nick Smigielski opracował Morphware, czyli specjalne płytki, które po podłączeniu do internetu zyskują niesamowitą funkcjonalność.

Kiedy Morphware zyskuje połączenie z internetem można wybrać i pobrać przedmiot z internetu. Ten konkretny gadżet miałby oferować możliwość ściągania talerzy i naczyń, niemniej w przyszłości - jeśli udałoby się osiągnąć coś takiego - na pewno dałoby się także pobierać inne przedmioty. Ma to także złą stronę: takie rozwiązanie jeszcze bardziej związałoby nas z internetem i sprawiło, że rzadziej wychodzilibyśmy z domu.

No dobrze, ale jak to działa? Bardzo prosto: na płycie umieszczasz standardowy dysk, wybierasz z internetu naczynie i wciskasz przycisk "Start". Po chwili dysk przemienia się w talerz czy miskę. Zasilanie dla płyty jest przekazywane bezprzewodowo.

Aby Morphware trafił do sklepów w świecie technologii musiałby dokonać się jakiś przełom. Na razie wydaje się to niemożliwe, ale projektant wierzy, że przyszłość zapewni odpowiednie narzędzia.Trzymamy kciuki!