Tablety

Design i sprzęt

przeczytasz w 1 min.

Nexus 7 to bardzo poręczne, lekkie i atrakcyjnie wyglądające urządzenie. Największe wrażenie robi przód tabletu, który w całości przykryty jest odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass.  Pod szkłem, oprócz 7-calowego wyświetlacza IPS LCD, znajdziemy kamerkę do wideokonferencji (1,2 Mpx) i czujnik oświetlenia zewnętrznego. Sprzętowych przycisków brak – podobnie jak w Galaxy Nexusie zastąpione zostały przyciskami programowymi wyświetlanymi na dolnym pasku interfejsu.

Google Nexus 7

Lewy bok jest właściwie pozbawiony elementów funkcyjnych, widoczny jest jedynie mały otwór mikrofonu.

Google Nexus 7

Na prawym boku znajdziemy przycisk służący do włączania tabletu oraz blokowania ekranu. Pod nim widoczny jest podłużny przycisk +/- do regulacji głośności dźwięku.

Google Nexus 7

Na dolnej krawędzi widoczne jest wyjście słuchawkowe i złącze micro USB służące do transmisji danych i ładowania baterii.

Google Nexus 7

Góra oferuje dostęp do drugiego mikrofonu i niczego poza tym.

Google Nexus 7

Tył, jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest plastikowy, ale bynajmniej nie tandetny. Powierzchnia jest miękka, przyjemna w dotyku, matowa i pokryta delikatnymi wgłębieniami. Boki są dodatkowo ergonomicznie wygięte, przez co tablet świetnie leży w dłoni i nie ma tendencji do wyślizgiwania się. W dolnej części widoczna jest szczelina, za którą kryje się głośnik, a w górnej widzimy wytłoczony napis „nexus”. Kamerki tylnej niestety brakuje – to jak na razie największa wada tabletu Google. Ogólnie jakość wykonania i stylistykę oceniamy pozytywnie.

Google Nexus 7

Google Nexus 7