Słuchawki

Podsumowanie

z dnia

O słuchawkach HiFiMAN HE-400 mógłbym pisać wiele. W tej recenzji przedstawiłem własne doświadczenia i odczucia związane z trwającymi kilka tygodni testami. Jaka będzie więc finalna ocena?

Przede wszystkim zaznaczę, że naprawdę nie mam ochoty się z nimi rozstawać. Są to naprawdę świetne słuchawki, których można używać latami, a i tak się nie znudzą. Grają przestrzennie, imponują rozdzielczością, czystością i przede wszystkim dynamiką. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście okazji posłuchać dobrych przetworników planarnych, to naprawdę polecam wybrać się na godzinę lub dwie do odpowiedniego salonu i zaznajomić się z tymi HiFiMAN'ami.

Jeśli połączycie je z bardzo dobrym odtwarzaczem / wzmacniaczem, takim jak np. HiFiMAN HM-650 możecie uzyskać brzmienie, którego próżno szukać w klasycznych słuchawkach z przetwornikami dynamicznymi. Jasne, może ono nie spodobać się osobom lubiącym bardzo mocny, „kopiący w ucho” bas, ale z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym ponad wszystko jakość i szczegółowość. Dźwięk jest dość neutralny, ale lekko ocieplony.

He-400 mają teoretycznie być słuchawkami pasującymi nawet o zwykłych odtwarzaczy typu iPod lub smartfon / tablet. Po części tak jest, gdyż mamy tutaj do czynienia z modelami niskoomowymi. Moim zdaniem jednak nie ma sensu podłączać ich do tak słabych źródeł dźwięku. Możemy nie docenić walorów tych słuchawek, a niekiedy wręcz zniechęcić się do nich. Tak więc naprawdę szczerze polecam je do użytku z dobrym wzmacniaczem i odtwarzaczem w domowym zaciszu, ale odradzam stosowanie z pierwszym lepszym „grajkiem”.

Ocena końcowa:

 • bardzo dobra rozdzielczość dźwięku;
 • imponująca przestrzeń i dynamika;
 • dość wyrównana, neutralna charakterystyka;
 • miękki, elegancki bas;
 • jakość basu może być wzorem
 • wyraźne, dynamiczne tony średnie;
 • czyste, szczegółowe soprany;
 • odłączany (wymienny) przewód słuchawkowy;
 • dobra jakość wykonania;
   
 • nieco zbyt ciężka konstrukcja;
 • poduszki powinny być bardziej miękkie;
 • regulacja pałąka jest płynna, a nie stopniowa;

100%

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  voxcordi
  Nie uważam recenzji za nietrafioną.
  Jest rzetelna wobec doświadczeń interlokutora.
  Przyrównanie do Denon'a...
  Na jakim krańcu byłby STAX?
  Wiarę pokładam w gust. Natomiast w świecie audiofili (nie ma audiofiluf).
  Rzeczywisty bas występuje tylko poprzez udział instrumentarium, nie zaś za zamiarem reżysera dźwięku.
  Konstrukcje planarne, właściwe twórcom otwartych studiów, w sensie czystości przekazu dźwięku z atmosferą i przestrzenią sceny.
  Rozumiem, że autor jest człekiem młodym. Chwała mu.
  Lecz być może warto zajrzeć do filharmonii...__
 • avatar
  Konto usunięte
  Na codzień słucham HiFiMAN HE-500 (zasilany z Audio-GD NFB-10ES3), natomiast HE-400 miałem u siebie na testach około tygodnia, więc mam porównanie do obu modeli słuchawek.
  Ciężko jest słowami opisać dźwięk i być jeszcze przy tym obiektywny, ale kompletnie nie zgadzam się z opinią w recenzji, jako by HE-400 były słuchawkami o neutralnym brzmieniu.
  Nic z tych rzeczy, absolutnie.
  HE-400 to typowe fun'owe, ocieplone granie, czyli lekko podbite niskie i wysokie tony, a średnica wycofana.
  To dd razu słychać, że przetworniki są strojone na "V-granie" i daleko im do neutralności (aczkolwiek dalej jest to dźwięk wysokiej klasy)
  Neutralne i w miarę liniowe są dopiero HE-500.. są bardziej dojrzałe dźwiękowo, zachowując przy okazji wszelkie cechy przyjemności i aksamitności dźwięku jakie mają HE-400 :)
 • avatar
  Konto usunięte
  To określenie, którego sam używam.
  Chyba za bardzo nie ma co tłumaczyć - słuchawki "rozdzielcze" to takie, dzięki którym instrumenty są bardziej odseparowane od siebie, dzięki którym można wgłębić się w niuanse nagrania.
  Słuchawki mało rozdzielcze, to zazwyczaj brzmienie ciemne, w którym postawiono akcent na muzykalność a nie analityczność słuchania muzyki :)
 • avatar
  Konto usunięte
  :)
  Artykuł sponsorowany..
  Ale nie ma tragedii (jeszcze)
  Do poziomu absurdu z portali:
  http://hifiphilosophy.com/
  http://www.highfidelity.pl/
  to daleka droga :D

  W miarę obiektywne i sensowne są recenzje z:
  http://www.audiofanatyk.pl/
  http://zakupek.pl/sluchawki/
  Chociaż też zdarzało się, że wyczytałem absurdy z w/w portali.

  Najlepiej po prostu wypożyczyć i samemu odsłuchać.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Ło matko, a co ma rozdzielczość dźwięku do słuchawek?
  -2
 • avatar
  Sleeper82
  Na odsłuchach bardziej odpowiadały mi Beyerdynamic T70, a niższy model hifiman to już w ogóle się do nich nie umywał. Także jak na razie nie jestem przekonany do tej chińskiej firmy. Słuchałem różnej muzyki od rock and heavy do jazu z Ornette Colemanem na czele. W Beyerach szczególnie pięknie wypadła trąbka.
 • avatar
  Chiny_X
  "a zaliczam się do osób, które mogą słuchać przeróżnych gatunków muzycznych pod warunkiem, że będą odtwarzane przy zachowaniu maksymalnej wierności z oryginałem. "

  Rozumiem, że autor artykułu uczestniczył w studyjnym nagraniu słuchając tego co słyszy producent muzyczny nagrywając piosenkę, a później porównał to podczas odsłuchu na swoim sprzęcie stwierdzając, że jest niemalże to samo?