Profesjonalny wyświetlacz
Ekran S-IPS/H2-IPS cechuje się nieco mniejszymi odstępami pomiędzy subpikselami, przez co ekran potrafi wygenerować głębsze czernie - to, czego profesjonalnym grafikom zawsze brakuje w monitorach LCD. Ponadto powierzchnia robocza tego 30-calowego monstrum o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2560x1600 pikseli to właściwie marzenie każdego profesjonalisty. Wyświetlić możemy komfortowo kilka okien lub uzyskujemy potężną przestrzeń dla Photoshopa, CAD-a, Corela i innych przydatnych narzędzi.
Oczywiście biorąc pod uwagę gęstość rozmieszczenia pikseli, sytuacja wygląda dużo gorzej niż np. w smartfonach, ale prawda jest taka, że jeśli chcielibyśmy uzyskać podobne „ppi” na tak dużym ekranie, to w wielu przypadkach karta graficzna zwyczajnie wyzionęłaby ducha. Na ekrany o rozdzielczości rzędu kilkunastu tysięcy pikseli musimy jeszcze długo poczekać.
Wydajne i stabilne zasilanie
Zużycie prądu jest wysokie, ale to akurat norma w tej klasie sprzętu. Ważne natomiast jest to, że zasilacz cechuje się efektywnością energetyczną wynoszącą 85% i wysoką stabilnością napięcia, co jest istotne dla utrzymania odpowiedniej jakości obrazu.
Ekologia
Obudowa monitora składa się przynajmniej w 25% z tworzyw sztucznych nadających się do powtórnego przetworzenia, co może być ważne jeśli firma/korporacja używa wielu takich paneli.
Ergonomia
Możliwość podnoszenia ekranu, jego obrotu w poziomie i pochylania w pionie oraz odłączania dużej, masywnej nogi to cechy umożliwiające dopasowanie monitora właściwie do każdego stanowiska roboczego. Dzięki otworom w standardzie VESA podłączymy ramię do montażu ściennego, a nawet powiesimy ekran bezpośrednio na ścianie (złącza sygnałowe skierowane są w dół).