Monitory

iiyama ProLite E2472HD - 24" Full HD i podświetlanie LED

przeczytasz w 2 min.

Monitor cechuje się dobrą jakością wykonania i wygląda atrakcyjnie. Ma rozdzielczość Full HD i podświetlanie LED Edge. Dobre wrażenie psuje trochę niestabilna luminancja.


Wykonanie, ergonomia i podstawowa specyfikacja

 poprzedni test »
» testy monitorów
 Samsung SyncMaster BX2440 -
Monitor do domu lub biura, który cechuje się dobrą ergonomią, wysoką jakością wykonania i niskim zużyciem prądu.

Ten monitor jest propozycją dla osób stawiających przede wszystkim na jakość i atrakcyjny wygląd. Robi bardzo dobre wrażenie już po wyjęciu z opakowania, a pierwszą rzeczą, którą zauważamy jest cienka, elegancka obudowa.

Ramka okalająca wyświetlacz jest co prawda błyszcząca i łatwo zostawić na niej odciski palców palców, ale nie jest zbyt podatna na zarysowania powodowane jej czyszczeniem (zdarza się to niektórym modelom). Jej szerokość po bokach i z góry nie przekracza 19 mm. Jedynie dolna część jest szersza – ok. 33 mm, jednak umieszczono tam część elektroniki monitora, w tym panel dotykowych przycisków przeznaczonych do sterowania ustawieniami.

Wszystkie części plastikowe ramki są spasowane w prawidłowy sposób ze sobą i co ważniejsze - z wyświetlaczem. Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup nie powinni narzekać na jakość wykonania.

Ekran o rozdzielczości Full HD pokryto matową warstwą ochronną, która skutecznie rozprasza odbite od niej światło. Producent zastosował krawędziowe podświetlanie LED, które obiecuje obniżone zużycie prądu. Oczywiście sprawdziliśmy jak wygląda to w praktyce.

 

Przekątna ekranu24”
Rozdzielczość1920x1080 px
Czas reakcji2 ms
Rodzaj matrycyTN
Powłoka ekranumatowa
PodświetlenieLED
Jasność i kontrast250 cd/m2, 1000:1
Kąty widzenia
poziom/pion
160/170 stopni
Złącza wideoHDMI z HDCP, DVI-D, D-sub
Zasilaczzewnętrzny
Inne cechymożliwość montażu ściennego

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

 

Głębokość obudowy ekranu u góry i po bokach nie przekracza 20 mm, jednak zwiększa się w części centralnej do ok. 35 mm. Tył urządzenia jest równie ładny jak przód, a w dodatku dużo bardziej praktyczny, gdyż wykonano go z jednego kawałka elegancko wyprofilowanego matowego plastiku dobrej jakości, który bardzo trudno zarysować.

Ilość złączy sygnałowych zastosowanych w tym modelu jest całkowicie wystarczająca do typowego użytku domowego. Panel bez żadnych przeszkód podłączymy do nowszych i starszych komputerów stacjonarnych lub laptopów, dzięki cyfrowym portom HDMI oraz DVI-D lub analogowemu D-Sub. Monitor potrafi również przekazywać sygnał audio „wchodzący” przez HDMI, a „wychodzący” przez pojedyncze gniazdo słuchawkowe typu mini-jack 3,5 mm, umieszczone z tyłu. Nie zabrakło na szczęście przydatnego gniazda zabezpieczającego typu „Kensington lock”.

Ergonomia i wykonanie

Pod względem ergonomii 24-calowa iiyama nie ma się czym pochwalić. Ekran możemy pochylić do tyłu o 15 stopni, do przodu o 5 stopni i... to wszystko. Dodatkowym plusem jest mały plastikowy uchwyt dla kabli, zintegrowany z nóżką, na której opiera się konstrukcja.

Samej nóżki nie da się odłączyć od obudowy ekranu, w przeciwieństwie do małej, okrągłej podstawki, pokrytej błyszczącym plastikiem. „Stopka” jest lekka, ale zapewnia przyzwoitą stabilność na płaskim biurku.

Testy monitorów: