Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Opisywana iiyama to monitor, który zapewnia dobrą relację ceny do wielkości ekranu, ale niestety ilość ciekawych funkcji ograniczona została do minimum.

Advanced Contrast RatioAdvanced Contrast Ratio

ACR to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Opcja ta przydaje się na przykład w czasie oglądania filmów lub grania w gry – obraz staje się żywszy i nabiera głębi.

Głośniki stereo

Głośniki stereo

Panel wyposażony jest w dwa 2-watowe głośniki odtwarzające dźwięk stereo, przydatne w czasie oglądania filmów, komunikacji głosowej i prowadzenia niewielkiej prezentacji.

Podświetlenie LED

Podświetlenie LED

Diody LED są coraz powszechniej stosowanym typem podświetlenia w monitorach przeznaczonych do użytku domowego. Głównym plusem LED-ów jest wyraźnie obniżony pobór prądu w stosunku do zimnych katod (CCFL). ProLite E2773HDS oferuje podświetlenie krawędziowe, które jest bardzo ekonomiczne, jednak nie zapewnia dobrego rozkładu luminacji.

OverDrive

OverDrive

Jest to system pozwalający na skrócenie czasu reakcji matrycy, zapobiegając tym samym powstawaniu smużenia, niepożądanego w czasie grania w dynamiczne gry. W przypadku tego urządzenia problem ten jest minimalny, a po włączeniu OverDrive praktycznie niezauważalny.