Gry

Podsumowanie

Odpalając Halo Wars spodziewałem się dobrej gry strategicznej o dużej grywalności. Czy taką dostałem? Niezupełnie. Owszem , tytuł ten z powodzeniem przenosi wszystko co do tej pory znaliśmy jedynie ze strzelanin FPS do jakże odmiennego gatunku jakim jest strategia czasu rzeczywistego. Jest jednak małe ale ….. nieco za mało strategii w tej strategii. Jak dla mnie jest to bardziej gra przygodowa z elementami strategii RTS niż rasowa strategia. Nie zmienia to jednak faktu, że rozgrywka jest ciekawa i emocjonująca nawet pomimo tylu wprowadzonych uproszczeń i niewielkich możliwości korzystania z bardziej przemyślanych taktyk. Osobiście mogę uznać Halo Wars za grę niezwykle udaną, gdyż udało jej się przyciągnąć mnie do konsoli na długie godziny. Bawiłem się przy niej doskonale choć czasami, jak mi coś nie szło, miałem ochotę podeptać padaJ
Czy w związku z tym gracze pecetowi mają czego żałować, ze gra ukazała się jedynie na konsole Xbox 360? Raczej nie. Chyba, że komuś chciałoby się przemodelować całą tę produkcje dostosowując ją do aktualnie obowiązujących standardów dla gier pecetowych.

Jedno jest pewne - Halo Wars przejdzie do historii. Szkoda tylko, że zostanie ona zapamiętana nie za całkiem niezłą realizacje, ale fakt, że była ostatnim tytułem utalentowanego zespołu twórców z Ensemble Studios, które stało się ofiarą własnego sukcesu.

Moja ocena:
Grywalność:
dobra
Grafika:
dobra
Dźwięk:
super
Muzyka: super
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: do 245 zł

 

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Halo to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród gier komputerowych."
  Konsolowych - napewno
  komputerowych - chyba nie bardzo ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  "Ich dorobek stanowiła przecież jedna z najlepszych i zarazem najstarsza seria strategii czasu rzeczywistego w historii elektronicznej rozrywki – Age of Empires."
  Czy aby napewno najstarsza? A Warcraft? C&C? Że nie wspomnę o Dune 2. Najstarszy RTS w ogóle.
 • avatar
  Konto usunięte
  Może to tylko moje zdanie ale przypomina mi to trochę Warhammera:40k ;p
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja mam xboxa i grałem tylko w demo halo wars i według mnie żadna rewolucja klon starcrafta, limit jednostek jak w starcarfcie, nie porywająca specjalnie. Według mnie gra typowo średnia.
 • avatar
  sevae
  Może Halo Wars powinno zrobić Bungie, byłoby to coś w stylu Myth'a 1 i 2.
 • avatar
  Paweł Kowalski
  mi się podoba, jak wyjdzie na PC pewnie pogram
 • avatar
  Piotr Cyrek
  Woho!:-) Pikna gierka. No to trzeba będzie grać!
 • avatar
  Jasonos
  Moim zdaniem fajny tytuł no i dzięki za recenzję. Zapewne gieka ta znajdzie sie w mojej kolekcji :)
 • avatar
  agnus
  Zgadzam się że stwierdzenie "w świecie gier komputerowych..." jest nieprecyzyjne. Konsole mają swój własny świat ;) Świat gier pecetowych jest "nieco" bardziej skomplikowany i poza wyjątkami kompletnie rozdzielny ze światem gier konsolowych.
  Ja też nie grałem w żadne "Halo" a słyszałem o tytule ze względu na agresywną promocję ost.części. To wszystko.
 • avatar
  Konto usunięte
  A ja uwazam, ze termin "gry komputerowe" obejmuje wszystko - komputery PC, poprzednie 8 i 16-bitowe komputery (Amiga, Atari etc), konsole, automaty do gier itd. itp
  To po prostu taki polski odpowiednik angielskiego sformulowania "video games" - ktore sie u nas nie przyjelo a zamíast tego mamy wlasnie "gry komputerowe".
 • avatar
  Konto usunięte
  nieprzepadam za grami tego typu ale w to bym pograł ;)