Klawiatury

Oprogramowanie. Podsumowanie. Ocena

przeczytasz w 3 min.

Dołączone do zestawu oprogramowanie jest dość skromne i nie powala z estetycznego punktu widzenia. Zachowano w nim jednak najważniejszą funkcjonalność, czyli możliwość ręcznego przypisywania funkcji do poszczególnych przycisków na klawiaturze i myszy. W przypadku tej drugiej do każdego przycisku (nawet lewego, czy prawego) można przyporządkować jedną z kilkunastu predefiniowanych akcji. Nie można niestety dodawać własnych. Pozwala na to natomiast program do konfiguracji klawiatury. Można w nim samodzielnie zdefiniować aplikacje, które będą się uruchamiały po wciśnięciu wybranego przycisku dodatkowego. Ciekawe, z czego wynika ta niekonsekwencja.

Konfiguracja przycisków myszy


Do każdego z tych przycisków na klawiaturze można przypisać dowolne zdarzenie

Podsumowanie

Tracer Wireless Desktop TRK-19MRF to przeciętny zestaw z bezprzewodową klawiaturą i myszą. Są na rynku lepsze propozycje, ale ten ma tę zaletę, że naprawdę niewiele kosztuje. Za około 90 złotych otrzymujemy stosunkowo wygodną klawiaturę z nieźle przemyślanymi przyciskami dodatkowymi, oraz nie stroniącą od wad, ale w sumie przyjemną mysz. Do tego odbiornik ze zintegrowaną ładowarką, który zaoszczędzi nam potrzeby wyjmowania akumulatorów z myszy i ładowania na zewnątrz.

Zestaw możemy polecić użytkownikom, którzy nie chcą lub nie mogą za dużo wydać, ale chcieliby cieszyć się zaletami bezprzewodowej myszy i klawiatury. Trzeba tylko pamiętać, że z racji dość dużych opóźnień, nie za bardzo nadaje się on do dynamicznych gier. Bardziej wymagający przeciwnicy kabli wiszących z biurka, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze, mimo wszystko powinni rozejrzeć się za szybszym i lepiej dopracowanym zestawem.

  • orientacyjna cena: ~90 zł
Podsumowanie
klawiatura
Jakość produktu, wykonanie
całkiem nieźle
Ergonomia klawiszy
całkiem nieźle
Układ i wygoda użytkowania
dobra
Przyciski/funkcje dodatkowe
całkiem nieźle
 
myszka
Kształt, jakość, wykonanie
całkiem nieźle
Ergonomia przycisków
słabo
Ergonomia rolki
całkiem nieźle
Precyzja
słabo
Ogólnie
Cena / możliwości zestawu
całkiem nieźle

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zestaw niepozbawiony wad, ale nie drogi. Fajny wygląd klawiatury i myszki, myślę, że dla normalnego użytkownika taki zestaw będzie dobry.