UPS

Oprogramowanie UPS Management Software

przeczytasz w 2 min.

UPS Manager

"UPS Manager" czyli płatna wersja aplikacji do zarządzania zasilaczem już na pierwszy rzut oka wygląda na nowocześniejszą. Domyślnie prezentuje się ona jedynie z zakładką "Device", którą widać na screenie poniżej. Niżej wymienione zakładki dodatkowe dostępne są dopiero po włączeniu opcji "Advanced User".

  • System,
  • Files,
  • Mail Server,
  • Events.

Legrand UPS Manager okno główne

Jeżeli zapoznaliście się dokładniej z poprzednią stroną tekstu to pewnie zauważyliście, że część zakładek powiela się, zaś te których brakuje, jak np. Shutdown, zostały zaimplementowane w ramach innych (tutaj Shutdown w ramach System). 

Legrand UPS Manager zakładka system

Na zakładce "Files" konfiguruje się pliki logów, zarówno log zdarzeń, jak i log danych z zasilacza. Dziwić może fakt, że o ile w przypadku starszego programu była możliwość wybrania wartości zasilacza, które miały podlegać logowaniu, o tyle w nowszej wersji programu, zabrakło tego typu funkcji. 

Legrand UPS Manager zakładka Files

Oczywiście powiadomienia na e-mail także tutaj znajdziemy. 

Legrand UPS manager zakładka Mail Server

Ostatnią zakładką w programie, jest widoczna na screenie poniżej, zakładka "Events". Funkcjonalnie odpowiada zakładce o tej samej nazwie ze starszego programu, z tym, że tutaj całość została lepiej pomyślana. Już na pierwszy "rzut oka" mamy przegląd skonfigurowanych powiadomień dla poszczególnych zdarzeń. To jest duży plus. 

Legrand UPS Manager zakładka Events

Nieco lepiej niż w starszej wersji programu rozwiązane zostały powiadomienia pop-up. Przedstawiają one nie tylko ostatnie zdarzenie, ale też poprzedzające, co pozwala na lepszy przegląd sytuacji. 

Powiadomienie z aplikacji UPS Manager

UPS Monitor

Ostatnią aplikacją, którą jest "UPS Monitor". Jest to interfejs graficzny łączący się z modułem "UPS Manager" i który pozwala na przegląd pracy zasilacza oraz przeprowadzanie testów. 

Okno główne modułu UPS Monitor

Trzeba przyznać, że ilość prezentowanych danych już na samym starcie pozwala na porządny wgląd w sytuację zasilacza. Jest tu wiec schemat aktualnej pracy, przegląd zdarzeń, jak też wykresy przedstawiające poniższe wartości:

  • procentowe obciążenie zasilacza,
  • pojemność baterii w procentach,
  • napięcie zasilania wejściowego,
  • temperatura,
  • czas podtrzymania z zaznaczonym momentem wyłączenia.

Okna schematu pracy, ostatnich zdarzeń, jak też w/w wykresy są oknami "pływalnymi", to znaczy, że nie muszą się znajdować w aplikacji "UPS Monitor", ale mogą być przeciągane i skalowane w ramach całego obszaru roboczego monitora, bądź kilku monitorów.