UPS

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Legrand Daker DK Plus w wersji 3000VA (model 310172) jest urządzeniem adresowanym do zastosowań profesjonalnych. Gdyby ktoś miał ochotę na zamontowanie go w warunkach domowych, bądź niewielkiego biura, to należy wspomnieć, że zasilacz cały czas pracuje z włączonym chłodzeniem, które do najcichszych nie należy. Co więcej, nawet wyłączenie go nie zmienia sposobu zachowania. Owszem, na wyświetlaczu pojawia się informacja, że do gniazd zasilających nie jest dostarczana energia, ale to tyle. Wyświetlacz pracuje, wentylatory chłodzą. Dopiero fizyczne wyciągnięcie wtyczki doprowadzającej zasilanie powoduje jego uciszenie. 

Jak więc widać, miejsce dzisiejszego bohatera to raczej rackowa szafa w serwerownii, niż zaciszne biuro, bądź mieszkanie. Ale w żaden sposób nie można robić z tego zarzutu. Po prostu taka jest jego charakterystyka i warto o tym pamiętać. Gorzej, jeżeli ktoś kupuje wg specyfikacji i nie ma o tym pojęcia.Wtedy po dostawie może się zdziwić (chociaż w notach jest informacja o poziomie głośności). 

Legrand Daker DK Plus

Będąc przy zastosowaniach profesjonalnych.

Na dzień przygotowywania tekstu Legrand nie był wspierany przez serwery NAS, ale z informacji uzyskanych od przedstawiciela firmy, prowadzone są odpowiednie rozmowy w celu zmiany tego stanu rzeczy.

Od strony technicznej Daker prezentuje się bardzo przyzwoicie. Podwójna konwersja wg specyfikacji VFI-SS-111 to rzecz na którą stać najlepszych. Ładny sinus na wyjściu zasilania to cel za który, w określonych warunkach, warto zapłacić duże pieniądze. Nie ma wtedy dylematu czy urządzenie podłączone do UPSa będzie dobrze pracować itd.

Oprogramowanie jest tutaj ciekawą rzeczą. Z jednej strony mamy do czynienia z darmową wersją, która jest bardzo rozbudowana, z drugiej strony z wersją płatną, której funkcjonalność jest niemalże identyczna. Porównując obydwa programy można by się bawić w zabawę znaną chyba każdemu pt. znajdź różnice pomiędzy obrazkami. 

Możliwość wyboru z szerokiej rodziny zasilaczy Daker Plus oraz opcjonalne baterie powodują, że można bardzo dokładnie dobrać potrzebny zapas mocy.

Jak wiec ocenić dzisiejszego bohatera? Z jednej strony bardzo przyzwoite urządzenie od strony technicznej, z drugiej brak obsługi serwerów NAS, które często stanowią serce wielu firm... 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    PawelQ
    -2
    Wsparcie VMa to ma ? Jest w stanie bezboleśnie wyłączyć Windowsa i wszystkie wirtualki ?