Słuchawki

Odsłuchy. Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

Odsłuchy wykonywane były na PC oraz na konsoli PlayStation3, przy zastosowaniu różnych trybów ustawień i komunikacji.


Photography by Andrew Hanson tomsguide.com

Muzyka

Charakterystyka dźwięku słuchawek Tritton AX 720 ukierunkowana została na gry wideo, co wyraźnie zaznacza się podczas odsłuchiwania muzyki. Dźwięki są dość płytkie, wyraźnie brakuje skrajnie wysokich i niskich tonów, a dynamika pozostawia wiele do życzenia. Różnice pomiędzy trybem Dolby Pro Logic II a wyłączonymi wszelkimi efektami są praktycznie niezauważalne. Jakość dźwięku podczas odsłuchów muzyki jest niska, co niemile zaskakuje biorąc pod uwagę cenę słuchawek.

Gry

Testy zestawu wykonywaliśmy grając w Battlefield: Bad Company 2, wsłuchując się w rewelacyjne tło muzyczne Wiedźmina oraz piski i szaleństwa „sługów” z Overlorda II. Efekt przestrzenności i głębi dźwięku zauważamy już po kilku minutach gry. Co ciekawe, jest on znacznie wyraźniejszy podczas gry na konsoli niż na komputerze stacjonarnym. Niestety oba źródła nie wyeliminowały braku wysokich tonów.

Gracze „strzelanek” z słuchawek będą zadowoleni. Przy wykorzystaniu dostępnych trybów Dolby efekty dźwiękowe są wysoce realistyczne, a osobny kanał na rozmowy podczas gry wzmacnia ten efekt. Mniej zadowoleni będą fani gier z bogatą ścieżką dźwiękową o wyraźnie artystycznym charakterze. Brakuje wysokich tonów, a barwy dźwięków bywają zakłamane (szczególnie jeśli gramy na PC). Od słuchawek za taką cenę oczekiwaliśmy większej uniwersalności.

Filmy

Dzięki zastosowaniu systemu Dolby Pro Logic II mamy wrażenie pełnej przestrzenności dźwięku podczas oglądania filmów w trybie DVD 5.1. Braki niskich czy wysokich tonów nie są odczuwalne, a słuchawki bardzo dobrze reagują na nagłe zmiany natężenia dźwięków.

Podsumowanie

MadCatz TRITTON AX 720 to słuchawki polecane przede wszystkim fanom gier korzystającym z konsol PlayStation 3 lub Xbox 360. Zastosowanie standardów Dolby Digital i Dolby Pro Logic II zapewnia dobrej jakości dźwięk przestrzenny podnoszący realizm gry. Dużym plusem jest ciekawy, oryginalny design oraz łatwość obsługi i kompatybilność z wieloma urządzeniami. 

Jakość muzyki odtwarzanej poza trybem gry pozostawia wiele do życzenia, co w przypadku słuchawek w tak wysokiej cenie jest zaskoczeniem.
 

 

  Ocena
Design:super
Jakość wykonania:dobry plus
Dobór materiałów i wygoda użytkowania:zadowalający
Jakość brzmienia w grach:
dobry plus
Jakość brzmienia muzyki:słaby plus
Dźwięk przestrzenny:dobry plus
Dynamika basu:zadowalający plus
Dynamika:

  Podsumowanie 
 plusy:
oryginalny design
bardzo dobra jakość dźwięku w grach
dobrej jakości dźwięk 5.1
kompatybilność z wieloma urządzeniami
łatwa, intuicyjna obsługa
 minusy:
zacinający się system regulacji
nauszniki wykonane z syntetycznego materiału mogącego wywoływać podrażnienia
nieprzystosowane dla osób noszących okulary
słaba jakość muzyki odtwarzanej poza trybem gry
zakłamania barw dźwięków podczas odtwarzania z PC
braki w niskich i wysokich tonach
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 550 zł
 

 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Słuchawki firmy krzak za 550zł, ciekawe kto to kupi.
  • avatar
   Akker
   0
   Skąd bierzecie Panie do pozowania ?
   • avatar
    lelum
    0
    Do Diana Socha z całym szacunkiem ale to są drogie słuchawki gemingowe 170 funtów na ebay-u. Jestem zadowolony z tego testu bo zastanawiałem się nad ich zakupem ale zakupiłem zestaw firmy:
    - Turtle Beach Ear Force PX21 za 70 funtów świetny dźwięk w grze jak i przy słuchaniu muzyki. W przyszłości za jakieś 6 miesięcy chce kupić bezprzewodowy zestaw Ear Force X41.
    Pozdrawiam i zachęcam do zrobienia testów tych słuchawek autora.
    • avatar
     lelum
     0
     zapomniałem dodać żę słuchawki Ear Force PX21 są uniwersale dostosowane do PS3, XBOX 360 , PC jak i MAC. Używam ich do grania na knsoli jak i do rozmów na Skype. :)
     • avatar
      Jozio
      0
      o ile się orientuję ustawowo w Polsce na sprzęt jest 2 lata gwarancji, a więcej zależy od producenta :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Za 500 zł polecam Senki HD595/598. Do muzyki, gier, koncertów na dvd/bluray rewelka.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Używałem, słuchałem, grałem. Faktycznie - poza grą dźwięk nie jest killerem podczas słuchania muzyki- natomiast podczas samej gry - czachę urywają bez 2 zdań! Halo Reach, Forza 3, Gearsy... ogień z "D" !
        To są słuchawki GAMINGOWE !... przed zakupem czytałem recki na zagranicznych portalach- i każdy kto się nimi bawił - oceniał pod kątem gry, bo do tego je stworzono. Coś do wszystkiego jest do niczego - te są dogrania.

        Rozbawił mnie minus z okularami - ja osobiście nie znam słuchawek dla "okularników" :D.. znam za to takich graczy, którzy i Razera uważają za firmę "Krzak" - w końcu Creative jest szczytem ich technologicznych marzeń :D :D

        A poważnie - minusem jest szum w słuchawkach, gdy nic się nie dzieje... ale to zapewne wina charakterystyki... ale jednak...