Gry

Metro 2033 – recenzja i testy wydajności

przeczytasz w 1 min.

Metro 2033 to świetna oprawa audiowizualna, ciekawa fabuła i ogromne wymagania sprzętowe. Zobacz testy wydajności w DirectX 9, 10 i 11. Plus: test w trzech rozdzielczościach na 6 kartach graficznych.

  
Wymagania wiekowe: 18+
Producent: 4A Games
Wydawca:THQ Inc.
Dystrybutor PL:CD Projekt
Gatunek:Gra akcji, FPS
Tryb Gry:Single
Cena109,90 zł (PC)
219,99 zł (X360)
Premiera:16 marca 2010
Premiera PL:19 marca 2010
Demo gry:nie

Obraz postapokaliptycznego świata był ukazywany w grach już wielokrotnie. Dobrym przykładem jest choćby seria Stalker czy Fallout. Mimo że reprezentują one inny model rozgrywki, to jednak klimatem i w pewnym stopniu również fabułą nawiązują do omawianej gry - Metro 2033.

Gra została stworzona przez kijowskie studio 4A Games, które na koncie nie ma dotąd żadnego tytułu. Nie można jednak powiedzieć, że to zupełny debiutant w kwestii tworzenia gier. W załodze 4A Games pracują takie osobistości jak Olesa Szyszkowtsowa czy Aleksandra Maksimczuka. Pracowali oni w studio GSC Game World, które było odpowiedzialne m.in. za wszystkie części Stalkera. O brak doświadczenia nie możemy się więc martwić.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że Metro 2033 nawiązuję fabułą do powieści Dmitrija Głuchowskigo o tym samym tytule. Gra realizowana była ze ścisłą współpracą z autorem, co nie znaczy, że jest jej wierną kopią. W rzeczywistości, Metro 2033 zawiera wiele elementów, które nie znalazły się w książce. Filmy i zdjęcia promujące grę wskazują, że mimo dość popularnego motywu ludzkiej zagłady, gra będzie oryginalna i po części nowatorska. A jak jest w praktyce? O tym przekonasz się już za chwilę!