Myszki

Symetryczny minimalizm w praktyce

przeczytasz w 2 min.

Mionix AVIOR 7000 symetryczna mysz

Mionix AVIOR 7000 to urządzenie idealnie symetryczne, co zwyczajnie musi wpływać na wygodę użytkowania. W jak wielkim stopniu? Myszy nie dopasujemy do swojej dłoni, nie rozszerzymy jej w żaden sposób, nie zmienimy wyprofilowania ani nie dociążymy tyłu. To minus, zwłaszcza w obliczu bardzo neutralnych kształtów urządzenia. Z drugiej strony, nie ma tragedii, mysz poprzez neutralność swoich kształtów pozwala na dużą swobodę ułożenia dłoni, a sama z siebie, bez kombinowania przy uchwycie, powinna zadowolić zwolenników chwytu typu palm bez większych problemów.

Mionix AVIOR 7000 przód

Wygodę użytkowania determinuje neutralność myszy i najpewniej dla znacznej większości potencjalnych nabywców będzie to zaleta. Podobnie wygląda sprawa wagi urządzenia, dla niektórych będzie zbyt lekka i zabraknie im ciężarków na jej dociążenie, ale większość przyzna, że rozłożenie masy jest bardzo dobre, a mysz prowadzi się po podkładce bez zająknięcia. Symetryczność i waga to zatem w gruncie rzeczy zalety, a jeśli już znaleźć mamy jakiś faktyczny minus, to może być nim minimalizm myszy - wszyscy poszukujący wyrazistego, rzucającego się w oczy sprzętu do grania nie znajdą tu zbyt wiele dla siebie. Reasumując, Mionix AVIOR 7000 to kontroler, który przemówi do wszystkich poszukujących uniwersalnych rozwiązań i ceniących sobie jakość i estetykę wykonania. 

Mionix AVIOR 7000 tył

Komfort korzystania na co dzień z Mionix AVIOR 7000 jest na bardzo wysokim poziomie. Przyjemny w dotyku materiał przyzwoicie trzyma się dłoni, klawisze łatwo odnaleźć pod palcami i to na obu bokach, pod kciukiem i pod palcem serdecznym, a mysz przyjemnie ślizga się po podkładce na dużych, teflonowych ślizgaczach. Jakieś wady? Umiejscowienie klawiszy na grzbiecie myszy - po kilku godzinach nie zwracamy już na to uwagi, ale rzeczywiście mogłyby być one rozmieszczone ciut lepiej. Innych uwag brak i nawet na siłę nie można się do niczego przyczepić.

Czy Mionix AVIOR 7000 daje radę podczas gry?

Odpowiedź jest prosta – owszem i to całkiem nieźle. Jak wspomniano wcześniej, na kilka elementów wykonania można ponarzekać, ale w konsekwencji nie przeszkadzają one podczas grania zarówno w szybsze tytuły, jak strzelanki online, jak i w gry wymagające raczej precyzji niż szybkości reakcji. Oczywiście, wymagający gracze poszukają myszy idealnie wyprofilowanej lub umożliwiającej zmianę swoich rozmiarów, ale wszyscy poszukujący porządnego, neutralnego i estetycznego urządzenia, będą więcej niż zadowoleni. Dotyczy to również graczy leworęcznych, rzadko rozpieszczanych wyprofilowanymi myszkami.

Mionix AVIOR 7000 lewy bok

Na pochwałę zasługuje praca przycisków. Wszystkie mają wyraźny klik i wyczuwalny skok, co przydaje się podczas gry. Najmniejszych uwag nie można mieć do głównych, wyposażonych w przełączniki OMRON klawiszy oraz do przycisków bocznych, tych znajdujących się nieco bliżej przodu myszki, te umieszczone bardziej z tyłu, co obu bokach sprawiają wrażenie nieco miękkich – ich skok nie jest tak wyraźny, trudniej jest je wyczuć, choć trudno powiedzieć, czy są po prostu gorszej jakości, czy są zbyt małe, czy wpływ na komfort korzystania z nich ma ich umiejscowienie.

Mionix AVIOR 7000 prawy bok

Również scroll nie rozczarowuje – działa pewnie, nie gubi się przy szybkich ruchach, a do tego posiada naprawdę wyraźnie wyczuwalny klik. Wyjątkiem na minus, w opisie pracy przycisków i komfortu odczuwalnego podczas gry są klawisze na grzbiecie, do których dość trudno jest się dostać podczas gry. Jest to w zasadzie minus dotyczący olbrzymiej większości myszek z tak umiejscowionymi przyciskami, ale trzeba być konsekwentnym i uznać to za minus w myszkach dla graczy.

Mionix AVIOR 7000 sensor

Mionix AVIOR 7000 posiada ten sam sensor optyczny, co popularna i ceniona SteelSeries Rival, i podobnie jak konkurencyjny model – szwedzka myszka jest bardzo precyzyjna i wdzięczna w pracy, za co odpowiada wysoka jakość wykorzystanego sensora. Łącząc precyzję, uniwersalność urządzenia oraz jego neutralność jeśli chodzi o ułożenie w dłoni, pod kątem gier można ten sprzęt śmiało polecić wszystkim entuzjastom, którzy poszukują myszki ze średnio-wysokiej półki cenowej.