Karty graficzne

Radeon HD4650 Gainward 512MB DDR2

przeczytasz w 1 min.

Czas teraz na bardzo tanią kartę od ATI. Przyznam, że spodziewałem się „czegoś innego”, ta karta jest podobnych rozmiarów co GF7600GS. Niestety jedyne pamięci w jakie seria jest wyposażona to DDR2, co sugeruje tylko jedno: nie produkuje się tego z myślą o grach. Rozmiary sprzyjałyby wmontowaniu karty w obudowę typu Barebone. Do tego pomocne mogą się okazać wyjścia DVI, DSub oraz HDMI (ze zintegrowanym dźwiękiem).

Produkt Gainwarda nie posiada żadnych przejściówek i w sumie jest to uzasadnione liczbą i rodzajem seryjnych wyjść. Chłodzenie jest automatycznie regulowane i nie wkręca się na obroty, które mogłyby przeszkadzać. To nie przeszkadza w utrzymaniu niskich temperatur: 35°C w stanie spoczynku oraz ~53 w czasie testów. Gdy karta nie jest obciążona, zegary znacznie spadają, co sprzyja zastosowaniom multimedialnym (media-center).

Podkręcanie tu nie przyniosło zbyt dużych efektów, rdzeń został podkręcony o 40MHz, pamięci natomiast o 50MHz (na screenie nie są więc ostateczne ustawienia pamięci). Temperatury układu nieznacznie wzrosły.