Płyty główne

UEFI, testy wydajności i pobór mocy

przeczytasz w 1 min.

Test wydajności 3D Mark Time Spy

Sześciordzeniowy Core i5 nowej generacji wykręca bardzo ładny wynik testu procesora. Z pewnością Coffee Lake stanie się godnym następcą poprzedniej generacji.

MSI ClickBIOS 5

Jest tu wszystko. WSZYSTKO. Nawet opcje dla kopaczy kryptowalut (patrz ostatni zrzut ekranowy). Można spokojnie przeglądać opcje godzinami ;-).

Podkręcanie (OC)

Możemy podkręcać przez Click BIOS 5, za pomocą opcji automatycznego podkręcania, czy też ręcznie. Można również po prostu sięgnąć na PCB i użyć pokrętła GameBoost. Po ustawieniu poziomu podkręcania wystarczy zrestartować komputer.

Pierwszy poziom podkręcania jest bardzo "delikatny" i ustawia taktowanie Core i5 8600K na 4,2 GHz na wszystkich rdzeniach. To ile uda nam się wycisnąć z procesora zależy już oczywiście od naszego sampla i rodzaju zastosowanego chłodzenia. Do jakiej wartości udało nam się podkręcić Core i5 8600K? Sprawdzcie naszą premierową recenzję Intel Coffee Lake.

Pobór energii

Pobór mocy platformy z kartą Radeon RX 480
[W]

Stan spoczynku 52
Aplikacje jednordzeniowe 91
Aplikacje wielordzeniowe 153
Gra 3D 217

Na tak "wypasionej" płycie należy liczyć z poborem większym o kilkanaście watów w stosunku do mniej zaawansowanych konstrukcji.