Smartfony

Wydajność, czas pracy, programy

przeczytasz w 3 min.

Wydajność

Szczegółowe wyniki testów oraz pomiary czasu pracy na baterii smartfona myPhone X PRO znajdziecie w rankingu smartfonów.

0.9

Wyniki benchmarków

3DMark Unlimited
8676
GFXBench T-Rex
15 kl/s
GFXBench Manhattan
8
AnTuTu 6
48021
JetStream
26.5
3DMark (Sling Shot)
405
5.1

Parametry telefonu

Taktowanie CPU
2000 MHz
Pamięć RAM
4096 MB
Przekątna ekranu
5.5 cale/cali
Rozdzielczość w pionie
1920 px
3.3

Bateria

Bateria - rozmowy
776 min.
Bateria - internet
562 min.
Bateria - filmy
681 min.
7.1

Ocena subiektywna

Jakość filmów
4.1
Jakość zdjęć
3.9
Jakość wykonania
4.5

 

W kilku słowach

Pod względem wydajności myPhone X PRO to typowy średniak, który może konkurować ze smartfonami za około 1000 - 1200 zł. Patrząc na wyniki benchmarków można wysnuć wniosek, że jest odrobinę słabszy np. od Huawei P9 Lite lub Honor 7 Lite i zbliżony do Samsunga Galaxy A5 (2016). W praktyce smartfon spisuje się całkiem pozytywnie.

Jego system Android 6.0 jest pozbawiony dodatkowego interfejsu i działa wystarczająco szybko. Czy szybciej od wspomnianego wyżej Honora i Huawei? Moim zdaniem nie. Jest odrobinę gorzej, bo system nie jest aż tak dobrze zoptymalizowany. Wciąż jednak obsługa jest dość przyjemna. Nadaje się też do grania, ale gry mogą uruchamiać się na niższych lub średnich ustawieniach graficznych.

Huawei P9 Lite vs myPhone X PRO

Honor 7 Lite vs myPhone X PRO

Czas pracy

Średni czas włączonego wyświetlacza czyli tak zwany Screen-On Time (SOT) w smartfonie myPhone X PRO:

 • SOT (2x SIM, sieć 4G LTE ): typowo 3,5 godziny, maks. 4 godziny
 • SOT (1x SIM, sieć 4G LTE): typowo 4 godziny, maks. 4,5 godziny

Typowy czas Screen-On Time w tym telefonie wynosi około 4 godzin, przy umiarkowanym, codziennym użytkowaniu. Przy intensywnym użytkowaniu udało mi się uzyskać około 4,5, a nawet 5 godzin, pod warunkiem, że nie poświęciłem całego tego czasu na fotografowanie lub filmowanie, bo wtedy procenty baterii leciały na łeb na szyję.

Jak na akumulator o pojemności 3000 mAh SOT jest niezły, ale daleki od ideału. Np. testowany wcześniej OnePlus 3 mimo znacznie lepszej specyfikacji (przede wszystkim wydajniejszego procesora) uzyskał na takiej samej baterii typowo 4,5 godziny, a maksymalnie nawet 8,5 godz.

System i programy

Na pierwszy rzut oka system Android 6.0 w myPhone X PRO jest zbliżony do czystego. Producent nie dodał własnego interfejsu (to dobrze), ale wprowadził pewne modyfikacje. Przykładem jest zmieniony pasek wyszukiwania na pulpicie (wyszukiwarka aplikacji + domyślnie silnik Yahoo, który można zmienić np. na Google).

Poza standardowym pakietem aplikacji od Google jest też kilka dodatkowych programów:

 • klawiatura Swiftkey
 • nawigacja NaviExpert
 • odtwarzacz muzyczny
 • latarka
 • rejestrator dźwięku (dyktafon)
 • radio FM
 • QR Droid (skaner kodów)
 • galeria
 • menedżer plików

Dual SIM

Smartfon ma dwa miejsca dla kart micro SIM (czyli funkcję Dual SIM). To oczywiście cieszy – dla wielu osób obecność dwóch slotów SIM to podstawa. W dodatku oba sloty obsługują szybką komunikację 4G LTE.

Jest też tryb o nazwie Turbopobieranie. Przydaje się w chwili gdy korzystamy z wolnego (ograniczonego) Wi-Fi np. w hotelu i chcemy zwiększyć szybkość pobierania poprzez dołożenie transmisji komórkowej. Zużyjemy wtedy nieco mniej pakietu danych, niż w czasie korzystania tylko z LTE, a szybkość pobierania będzie lepsza.

W menu Ustawienia – Wyświetlacz – MiraVision znajdziemy szereg ulepszeń obrazu. Dotykając małej i słabo widocznej ikonki w lewym, górnym rogu wyświetlimy listę opcji. Jest np. tryb żywych kolorów, kontrast dynamiczny i regulacja ostrości oraz temperatury barwowej.

Klawiatura SwiftKey spisuje się dobrze na myPhone X PRO. Co prawda smartfon jest dość szeroki, więc trudno dosięgnąć kciukiem do przeciwległej krawędzi, ale na szczęście SwiftKey ma tak zwany tryb zwarty, czyli przesunięty w prawo lub w lewo. Dzięki temu pisanie jedną dłonią nie sprawia problemu.

Dolny pasek systemowy można schować. Wystarczy dotknąć małej strzałki umieszczone po jego lewej stronie. Jest też opcja zmiany kolejności przycisków (Ustawienia - Pasek nawigacji).

System pozwala tez dodać do tzw. białej listy aplikacje, które nie powinny być czyszczone z pamięci RAM. Można je dodać w menu Ustawienia – Czyszczenie zadań w tle.