Gry

Aliens vs Predator

przeczytasz w 1 min.

Aliens vs Predator opiera się nie na jednym, ale na kilku filmach. Twórcy wpadli na pomysł, by zebrać wszystko co najlepsze w serii Obcy (kilka części począwszy od 1979 roku) oraz filmie Predator z 1987 roku, w którym głośną rolę zagrał obecny gubernator stanu Kalifornia, wcześniejszy Terminator - Arnold Schwarzeneger.

Pierwotnie wydana w 1999 roku była dziełem życia studia Rebellion, które w przyszłości wprawdzie wielokrotnie próbowało, ale już nigdy nie stworzyło równie udanej gry. Trudno było oprzeć się jednak pojedynkowi predatorów, obcych oraz amerykańskich marines. Było pewne, że od jego rezultatu zależały dalsze losy całego wszechświata. A każda z ras miała swoje własne atuty.

Strzelanka w konwencji FPS w momencie premiery elektryzowała klimatem, mechanizmem rozgrywki oraz szeroko pojętą grywalnością. Sukces był na tyle spory, że w przyszłości ten niezwykle emocjonujący pojedynek powracał na nasze ekrany jeszcze kilkukrotnie.

Ciekawostka: Ostatnio miało to miejsce w lutym tego roku. Prasa na całym świecie była jednak bardzo rozczarowana. Czar prysł?