Gry komputerowe

Sam Fisher

przeczytasz w 1 min.

Wykreowana przez wybitnego pisarza political fiction Toma Clancy postać agenta Wydziału Trzeciego, nakreślona została specjalnie na potrzeby gry. Nie jest więc oparta na żadnej książce pisarza.

Sam jest agentem rządowym, co oznacza, że działa zgodnie z otrzymanymi rozkazami. Jeśli musi przesłuchać ofiarę – zrobi to, jeśli obiekt ma zostać bezszelestnie wyeliminowany – zostanie i to bez mrugnięcia okiem. W jego umyśle nie ma miejsca na moralne rozterki, rozkaz to rozkaz i musi zostać wykonany. Innymi słowy Fisher jest, a raczej był, perfekcyjną maszynką do zabijania, pozbawioną uczuć i zimniejszą niż Sub-Zero.

Oczywiście wszystko to nie stało się z dnia na dzień. Wieloletnia służba w CIA, a następnie Navy Seals przemieniły znającego kilkanaście języków politologa w marionetkę służącą do pozbywania się „problemów”. Inne, bardziej ludzkie oblicze Sama poznajemy w ostatniej części cyklu Splinter Cell, w której postać odwraca się od swoich mocodawców i rusza w samotną krucjatę w poszukiwaniu prawdy.

Ciekawostka: Oprócz gier ukazał się również zbiór kilku nowel napisanych przez paru autorów kryjących się pod pseudonimem Davis Michaels.