Gry komputerowe

Tommy Vercetti

przeczytasz w 1 min.

Znany również jako „rzeźnik z Harwood”, Tommy przez większą część dorosłego życia związany był z mafijną rodziną Forellich. Ostatecznie wyszedł spod skrzydeł, by rozpocząć pracę na własny rachunek.

Patrząc na wizerunek pana Vercetti trudno nie dostrzec inspiracji autorów klasykami gangsterskiego kina akcji, w szczególności „Człowiekiem z blizną”. Tak jak postać odgrywana przez Ala Pacino, bohater GTA Vice City wywodzi się z nizin społecznych, nie kieruje się wyższymi uczuciami i jest bezwzględny w swojej drodze na szczyt przestępczej kariery. Jedyne co interesuje Tommiego to władza i pieniądze. Dużo pieniędzy.

Tommy nie za bardzo garnie się do kobiet, przez cały czas gry pozostając singlem. Jego prywatne życie podporządkowane jest wyłącznie walce i poszerzaniu wpływów. Po zakończeniu rozgrywki losy gangstera nie są znane. Podobno gościnnie pojawił się w jednym z trailerów GTA IV.

Ciekawostka: W GTA San Andreas, w sklepie RC Zero można znaleźć figurki Tommiego Vercetti oraz kilku innych postaci, lecz nie da się ich zakupić.