Gry komputerowe

Nico Bellic

przeczytasz w 1 min.

Jak wiemy Nico to nielegalny imigrant, który uciekł z targanej wojnami Jugosławii. Po zakończeniu konfliktu nie potrafił odnaleźć się w otaczającej go nowej rzeczywistości. Zaczął obracać się w światku przestępczym, aby potem zająć się przemytem. Oskarżony o spowodowanie zatonięcia statku i zagarnięcie znacznej kwoty pieniędzy

Bellic to zmęczony życiem i ciągłą ucieczką osobnik. Chce odciąć się od biedy, rozliczyć z przeszłością  i rozpocząć nowy rozdział w życiu. Pragnie przede wszystkim bezpieczeństwa i świętego spokoju. O dziwo wbrew najlepszym intencjom, Nico wciąż musi zmagać się z wyzwaniami jakie stawia przed nim życie. Nie pomagają mu w tym traumatyczne wspomnienia z wojny (był np. świadkiem mordu 50 dzieci) oraz uwielbiający pakować się w tarapaty kuzyn Roman. To właśnie zbrodnie wojenne wypaczyły psychikę młodego Bellica, robiąc zeń cyniczną, zgorzkniałą osobę.

Najistotniejsze jest to, że tak naprawdę Nico nie jest z natury złym człowiekiem, tylko życie zmusza go czynienia zła. Pod płaszczem bandziora i mordercy kryje się naprawdę wrażliwa osobowość brutalnie potraktowana przez los.

Ciekawostka: Aktor użyczający głosu postaci NB to urodzony w USA aktor Michael Hollick.