Gry komputerowe

Duke Nukem

przeczytasz w 1 min.

Fizyczna charakterystyka Duke'a: silniejszy od Pudziana, przystojniejszy od Dolpha Lundgrena, inteligentniejszy od słupa telegraficznego. Trzeba to sobie jasno powiedzieć: Duke z pewnością nie zostałby członkiem Mensy, lecz akurat w jego fachu iloraz inteligencji nie jest szczególnie istotny.

Książę lubi proste przyjemności, takie jak podziwianie pań w klubach ze striptizem, opróżnianie butelek ze złotym napojem czy trening z ciężarkami, a więc wszystko co niezbędne aby skutecznie wysyłać świniaki i inne paskudy tam, gdzie ich miejsce - do piachu.

Tym za co wszyscy kochamy tę wielką kupę mięśni jest siarczyste poczucie humoru. Wystarczy zerknąć przez moment na facjatę Duke'a z charakterystycznymi okularkami i fajkiem w gębie, żeby poprawił się humor. Po cichu liczymy, że Książę wróci w końcu z zasłużonych wakacji i za sprawą Take-Two zabierze się do roboty.

Ciekawostka: Pierwsza gra o przygodach Księcia, platformówka zatytułowana Duke Nukem, ukazała się w 1991 roku na PC. Oferowała rozdzielczość 320 x 200 i grafikę w 16 kolorach.