Telefony

HTC ChaCha

przeczytasz w 2 min.

Podstawowa specyfikacja

Procesor600 MHz
PamięćRAM: 512 MB
Dyskowa: 512 MB
Slot microSD (max 32 GB)
Ekran2,6”, LCD 480x320 px, pojemnościowy
MultimediaAparat 5 Mpx (tył)
Aparat VGA (przód)
Nagrania wideo (brak danych)
Lampa błyskowa LED
Bateria1250 mAh
Interfejsy bezprzewodoweGSM
3G
Bluetooth 3.0
WiFi 802.11 b/g/n
ZłączaMicro USB 2.0
Słuchawkowe 3,5 mm
Dodatkowe funkcjeGPS, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia
System operacyjnyGoogle Android 2.3
Waga120 g
Średnia cenabrak danych

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Top-10 smartphony:

»LG Optimus 3D
»Motorola Droid Pro
»BlackBerry Torch 9800
»Samsung Wave II S8530
»HTC Incredible S
»HTC Wildfire S
»Motorola Atrix 4G
»Acer liquidmini
» LG Optimus 2X
» Samsung I9100 Galaxy S II
» HTC ChaCha
» Sony Ericsson Xperia Play

Na fali ogromnej i ciągle rosnącej popularności Facebooka HTC postanowiło skonstruować telefon, który wyraźnie ułatwiłby użytkownikom tego serwisu społecznościowego wzajemną komunikację. Jest to telefon stricte internetowy, więc korzystanie z niego właściwie jednoznaczne jest z zakupem dodatkowego pakietu danych, który pozwoliłby wykorzystać jego możliwości. Ten smartfon bez stałego dostępu do sieci wydawałby się zwyczajnie martwy.

ChaCha z pewnością nie sprawdzi się w roli odtwarzacza wideo - jej ekran ma zaledwie 2,6 cala, ale za to cechuje go bardzo przyzwoita gęstość ułożenia pikseli, która zapewni wysoki komfort użytkowania komunikatorów i aplikacji obsługujących Facebooka. Główną przyczyną zastosowania tak małego wyświetlacza jest umieszczona tuż pod nim klawiatura QWERTY, która upodabnia to urządzenie do popularnych telefonów Blackberry. Klawiatura nie jest rozsuwana, więc dostęp do niej nie jest utrudniony, a pisać możemy bez problemu jedną ręką. Dodatkowo mamy też możliwość nawigacji dotykowej, która jest z kolei przyjemniejsza podczas buszowania po systemie operacyjnym Android.

 

Ciekawostką tego modelu jest mały kwadratowy przycisk z niebieskim logo Facebooka umieszczony tuż pod klawiaturą. To właśnie dzięki niemu niniejszy telefon jest tak wyjątkowy. Jest to klawisz szybkiego udostępniania, którym przesłać możemy wykonane zdjęcie, film lub inny plik bez żadnych formalności wprost na konto facebookowe.

Technicznie jest to telefon z półki budżetowej, bardzo podobny do modelu Wildfire S. ChaCha oferuje ten sam procesor i tyle samo pamięci RAM oraz bardzo zbliżoną baterię, jednak czasy pracy są wyraźnie dłuższe ze względu na zastosowanie mniejszej matrycy LCD. Smartfon obsługuje standardy Wi-Fi 802.11n, zapewnia łączność z sieciami komórkowymi trzeciej generacji oraz potrafi przesyłać dane za pomocą szybkiego Bluetootha. Nie mogło zabraknąć aparatu cyfrowego i małej kamerki do wideokonferencji, umieszczonej z przodu. Telefon dostępny będzie od drugiego kwartału 2011.