Telefony

Samsung Wave II S8530

przeczytasz w 2 min.

Podstawowa specyfikacja

Procesor1 GHz
PamięćRAM: 512 MB
Dyskowa: 2 GB
Slot microSD (max 32 GB)
Ekran3,7”, Super Clean LCD 800x480 px, pojemnościowy
MultimediaAparat 5 Mpx (tył)
Aparat 0.3 MPx (przód)
Nagrania wideo 720p
Lampa błyskowa LED
DLNA
Radio FM
Bateria1500 mAh
Interfejsy bezprzewodoweGSM
3G
Bluetooth 3.0
WiFi 802.11 b/g/n
ZłączaMicro USB 2.0
Wyjście TV
Słuchawkowe
Dodatkowe funkcjeGPS, akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy
System operacyjnybada 1.2
Waga135 g
Średnia cena950 zł

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Top-10 smartphony:

»LG Optimus 3D
»Motorola Droid Pro
»BlackBerry Torch 9800
»Samsung Wave II S8530
»HTC Incredible S
»HTC Wildfire S
»Motorola Atrix 4G
»Acer liquidmini
» LG Optimus 2X
» Samsung I9100 Galaxy S II
» HTC ChaCha
» Sony Ericsson Xperia Play

Pierwszym telefonem wykorzystującym nowy system operacyjny Samsunga o nazwie Bada był model Wave, czyli bezpośredni poprzednik „dwójki”. Pierwszą generację można było określić jako pioniera przecierającego szlaki w swojej półce jakościowej i cenowej.

Niestety z powodu ogromnego zapotrzebowania na wyświetlacze Super AMOLED, ich główny producent (Samsung) nie był w stanie nadążyć z produkcją. Dlatego druga wersja smartfona dostała „zaledwie” ekran Super Clean LCD, ale za to sporo większy. System operacyjny to nadal Bada, ale zaktualizowany do najnowszej wersji 1.2. Procesor jest identyczny, podobnie jak ilość pamięci.

Pod względem funkcjonalności Wave II bardzo zbliżony jest do starszego kuzyna, czyli modelu Galaxy S. Innymi słowy – nie musi się niczego wstydzić. Ilość fabrycznie zainstalowanych aplikacji zaspokoi podstawowe wymagania większości użytkowników. Jeśli z kolei spojrzeć na jakość wykonania i stylistykę, to sprawa wygląda równie dobrze jak w przypadku pierwszego Wave – rewelacyjne aluminium, znakomite plastiki i niezmordowane szkło Gorilla Glass z warstwą oleofobową na ekranie. Ergonomia jest nawet lepsza niż w poprzedniku, gdyż zwiększenie rozmiarów urządzenia poprawiło wygodę jego trzymania w dłoni i zwiększyło komfort pisania na klawiaturze ekranowej.

Większy ekran i wydajne podzespoły nie wpłynęły negatywnie na żywotność baterii - 1500 mAh to dla tego smartfona bardzo dużo. Wave II nie musi się również wstydzić systemu operacyjnego. Fakt, że nie został on wyposażony w Androida jest w tym przypadku bez znaczenia. Szybkość działania Bady jest niekiedy lepsza niż Androida na podobnej klasy sprzęcie. Jedynym dokuczliwym mankamentem jest sklep Samsung Apps, któremu daleko jeszcze do Android Marketu.

 

 Zobacz nasz pełen test:

Samsung Wave II S8530 - świetny smartfon z Bada OS

Pod względem funkcjonalności Wave II nie musi się niczego wstydzić. Ilość fabrycznie zainstalowanych aplikacji zaspokoi podstawowe wymagania większości użytkowników. Jeśli z kolei spojrzeć na jakość wykonania i stylistykę, to sprawa wygląda równie dobrze jak w przypadku pierwszego Wave...