Telefony

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

MWC 2011 w Barcelonie - nowości mobile

Jak widać początek bieżącego roku rzeczywiście przyniósł wiele nowości. Na część z nich będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale inne dostępne są już w sklepach. Do wyboru będziemy mieć wiele konstrukcji, począwszy od demonów prędkości, a kończąc na smartfonach z półki budżetowej.

Według nas w tej gromadce wyróżnia się kilka pozycji. LG Optimus 3D daje użytkownikowi możliwość korzystania z prawdziwej stereoskopii, dzięki ekranowi z barierą paralaksy, który wyświetla obraz trójwymiarowy bez konieczności zakładania okularów. Po piętach - jeśli chodzi o wydajność - depcze mu Motorola Atrix 4GLG Otimus 2X, a nawet Samsung Galaxy S II. Temu ostatniemu wróżymy szczególny sukces w naszym kraju. Jego poprzednik był (i jest w dalszym ciągu) rozchwytywany. Zobacz test telefonu Samsung Galaxy S.

Szerszą uwagę warto zwrócić też na Samsunga Wave II, którego cena jest stosunkowo niska, a jakość wykonania i funkcjonalność stoją na wysokim poziomie i mogłyby śmiało stanowić wzór nawet dla dwa razy droższych smartfonów. Dobrze zapowiada się również HTC Wildfire S. Po ogromnym sukcesie jego poprzednika w naszym kraju jest właściwie pewne, że wiele osób zdecyduje się na przesiadkę właśnie na ten model, szczególnie że ceną ma celować raczej w niższą półkę.

Pamiętajmy jednak, że główną istotą telefonu jest w dalszym ciągu wykonywanie za jego pośrednictwem połączeń telefonicznych, więc nadmiar opcji z których nie będziemy korzystać może negatywnie wpłynąć na komfort obsługi. Bateria nie da rady udźwignąć takiego ciężaru, a my zmuszeni będziemy ją ładować o wiele częściej niż byśmy sobie tego życzyli. Wybierajmy więc takie modele, które zwyczajnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, a wodotryski ograniczmy do minimum - tylko do tego, co faktycznie jest potrzebne.
 

Przeczytaj także:
CES 2011 - 13 najnowszych smartfonówLG Swift 7 z Windows Phone 7Samsung Bada OS - 20 aplikacji i gier

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Michur
  0
  Niestety htc nic swieżego nie pokazało, nastepny bedzie samsung lub motorola
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Od tygodnia mam Samsunga Wave II i zapowiada się ciekawie. W czerwcu aktualizacja Bady do 2.0, a póki co mam większość potrzebnych aplikacji (brakuje jakiegoś dobrego pakietu biurowego) i bardzo wysoką jakość wykonania.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    I dziwnym trafem brakuje ZTE Blade,

    chociaż kosztuje 1/2 tego co w/w modele

    a jest w 95% równie dobry (pomijam kiepski aparat foto)
    • avatar
     WWWariat
     0
     a gdzie iPhone ?:>
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Android to syf
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Wydaje mi się, że najlepszym kompromisem byłoby stworzenie urządzenia i pozwolenie użytkownikowi końcowemu na wybór OSu
       Czasami jest tak, że jakiś producent stworzył idealny hardware ale ubrał go w nieodpowiedni software i na odwrót. I albo decydujemy się na OS albo na urządzenie - kompromis nie zawsze jest osiągalny.
       • avatar
        Dudi4Fr
        0
        Chętnie bym przetestował tego LG Optimus 3D tak z czystej ciekawości, jak to wygląda i działa.
        • avatar
         Dragonik
         0
         NIc ciekawego siłą żęczy jakby próbować to nic nie pobije fizycznej klawiatury.
         • avatar
          suntzu
          0

          Boki zrywać. haha

          "wydajność - depcze mu Motorola Atrix 4G"==> Drodzy Panowie Atrix ma wydajność na poziomie Galaxy S, a czasami mniejszą.


          LG Otimus 2X-> używa bardzo energochłonne GPU, które jest ustawione na 400MHz, bije trochę tegrę 2. Jednak przez stereoskopię wydajność spada x2. Tak więc LG zrobiło coś "nie"ciekawego. Bo energooszcędność gorsza od Tegry2, przy wydajności na poziomie Samsunga Galaxy S.


          Xperia Play "wysokiej rozdzielczości wyświetla obraz generowany przez wydajny chipset graficzny Adreno 205" każdy SoC jest wydajny, jednak tu wydajność jest zdecydowanie poniżej normy... Znowu. Gry PS1 wymagają tylko dobrego emulatora, a jest już taki. Nie ma co marzyć o grach PS2 o ile nie zostaną przeportowane.

          SGS II "Dwurdzeniowy procesor i wydajny układ graficzny oraz pojemniejsza bateria zapewnią długie godziny multimedialnej rozrywki" No to już totalna bzdura. Drodzy państwo ile tych godzin no proszę? Bez takiego bełkotu.

          Mógłbym wymieniać dalej. Nie rozumie czemu karmicie naiwnych czytelników.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           juz jest HTC Thunderbolt :D i wszyscy lezą...
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            BŁĘDY!
            Optimus 3d ma dwurdzeniowy procek.
            Xperia Play na jednordzeniowy procek.

            Powinniście to poprawić, bo wprowadzacie ludzi w błąd.
            • avatar
             Red23
             0
             Miałem WildFire ale sprzedałem i kupiłem Wave II. WF mulił na Android 2.2. S8530 ma może i mniej aplikacji ale MKV w 720p leeeeciii ;-). Zależy kto co oczekuje od telefonu po prostu.