Telefony

Motorola Droid Pro

przeczytasz w 2 min.

Podstawowa specyfikacja

Procesor1 GHz
PamięćRAM: 512 MB
Dyskowa: 2 GB
Slot microSD (max 32 GB)
Ekran3,1”, LCD 480x320 px, pojemnościowy
MultimediaAparat 5 Mpx (tył)
Nagrania wideo 480p
Lampa błyskowa LED
DLNA
Radio FM
Bateria1420 mAh
Interfejsy bezprzewodoweGSM
3G
Bluetooth 2.1 EDR
WiFi 802.11 b/g/n
ZłączaMicro USB 2.0
Słuchawkowe 3,5 mm
Dodatkowe funkcjeGPS, akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia
System operacyjnyGoogle Android 2.2
Waga134 g
Średnia cena1600 zł

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Top-10 smartphony:

»LG Optimus 3D
»Motorola Droid Pro
»BlackBerry Torch 9800
»Samsung Wave II S8530
»HTC Incredible S
»HTC Wildfire S
»Motorola Atrix 4G
»Acer liquidmini
» LG Optimus 2X
» Samsung I9100 Galaxy S II
» HTC ChaCha
» Sony Ericsson Xperia Play

Droid Pro jest smartfonem stricte biznesowym. Jego premiera miała miejsce pod koniec 2010 roku, ale na rynki europejskie (w tym najprawdopodobniej również polski) trafi tradycyjnie z lekkim opóźnieniem. Patrząc na ten telefon nie można oprzeć się wrażeniu, że producent zapatrzył się nieco na telefony firmy RIM (BlackBerry).

Mała sprzętowa klawiatura QWERTY umieszczona pod ekranem jest bardzo podobna do tych znanych z BlackBerry. Korzystanie z niej nie jest może tak efektywne jak w przypadku szerokiej klawiatury rozsuwanej, ale za to o wiele przyjemniej pisze się jedną ręką. Najwyraźniej taka metoda wprowadzania tekstu sprawdza się lepiej w biurze lub w podróży. Oczywiście klawiatura sprzętowa ma też tę przewagę nad ekranem, że można jej używać zimą w rękawiczkach.

Naturalnie samego ekranu dotykowego również nie mogło zabraknąć. Daje on możliwość komfortowej i bardziej intuicyjnej nawigacji wewnątrz systemu operacyjnego Android 2.2. Jego przekątna nie powala, ale trzeba przyznać, że Motorola dobrze przemyślała projekt tego telefonu. Ekran ma na tyle dużą powierzchnię, że nie traci swej użyteczności, a mała klawiatura stanowi jego funkcjonalne uzupełnienie.

Telefony biznesowe mają kilka charakterystycznych cech. Przede wszystkim napakowane są różnorodnymi aplikacjami. Pod tym względem Android ma szerokie pole do popisu – Motorola tylko go zoptymalizowała. Kolejną ważną sprawą jest ergonomia - Droid Pro zmieści się do każdej kieszeni marynarki i ułoży się wygodnie w każdej dłoni.

Rozmieszczenie portów i przycisków dostosowane zostało do współpracy z typowymi uchwytami i akcesoriami.

Urządzenia skierowane do tego typu odbiorców powinny cechować się też długim czasem pracy na baterii. Tutaj Motorola również wygląda bardzo dobrze. Mimo ze jej standardowa bateria ma tylko 1420 mAh, producent oferuje także ogniwo o powiększonej pojemności – 1860 mAh. Taki akumulator w jednordzeniowym telefonie naprawdę imponuje. Nie zabrakło również aparatu cyfrowego z możliwością nagrywania filmów w jakości DVD, GPS-a, Bluetootha oraz łączości 3G i Wi-Fi.