Smartfony

Wykonanie, ergonomia

przeczytasz w 2 min.

W przypadku 7-calowych ekranów mamy do czynienia z powierzchnią użytkową pozwalającą na w miarę wygodną obsługę urządzenia w czasie przeglądania internetu czy oglądania filmów na YouTube. Oczywiście daleko tu do komfortu pracy na 10-calowych tabletach, jednak surfowanie po sieci nie jest tu już tak uciążliwe jak na ekranach smartfonów.

Wyświetlacz zajmuje lwią część przedniego panelu, jednak ramki wokół niego mogłyby być nieco węższe. W obecnej sytuacji mimo swojego niewielkiego jak na tablet rozmiaru urządzenie może wydawać się nieco nieporęczne. Phablet bez problemu da się chwycić jedną ręką.

Jasność wyświetlacza nie jest zbyt imponująca. Do użytku domowego wystarczy bez problemu, jednak w czasie słonecznego dnia bardzo ciężko zobaczyć, co widnieje na ekranie. Kąty widzenia są dość przeciętne. Od strony bocznej ramki kolory są zadowalające, jednak patrząc na ekran od górnej lub dolnej krawędzi odstępstwa od naturalnych barw są dość spore.

Phablet wykonany jest z dość dobrej jakości materiałów. Nie można mieć też zastrzeżenia do odporności na zarysowania. Elementy są nieźle spasowane, jednak nie można tu mówić o idealnym wykonaniu – w niektórych miejscach pod wpływem nacisku zdarza się usłyszeć lekkie skrzypnięcie.

Na górnej krawędzi urządzenia umieszczono złącze microUSB oraz wyjście słuchawkowe mini jack.

Po prawej stronie znalazło się natomiast miejsce na dwa przyciski: blokady oraz regulacji głośności.

Lewy oraz dolny bok nie posiadają żadnych elementów. Ciekawie, bo niemal niezauważalnie wkomponowano zaś mikrofon. Znajduje się on na wspólnej krawędzi dolnej oraz górnego panelu.

Tylny panel urządzenia wykonany jest z przyjemnego w dotyku tworzywa. Na samej górze znajduje się klapka, która skrywa dwa sloty na karty SIM oraz jeden na kartę pamięci. W ten prosty sposób rozwiązano konieczność zdejmowania całego panelu.

Znalazło się tu również miejsce na aparat główny oraz nazwę modelu. Na dole panelu umieszczono zaś głośnik, nazwę Nexo oraz kilka drobnych napisów, które psują elegancki efekt.

W zestawie z phabletem dołączono ładowarkę sieciową, kabel microUSB służący do ładowania oraz połączenia z komputerem, a także – co jest miłym dodatkiem – kabel OTG umożliwiający podłączenie do urządzenia pamięci przenośnych. W ten sposób bezproblemowo możemy kopiować pliki bezpośrednio z pendrive’a.